| Medeea2003 a întrebat:

Am 14 și sunt într-o relație cu un băiat de 19 ani de 3 luni, dar el se comportă ciudat cu mine, în sensul că îmi cere să fac anumite chestii doar de dragul lui...M-a pus să fac sex cu prietenii lui, altfel dacă refuzam spune el, nu mai stătea cu mine și faze de genu și am acceptat pentru a 3-a oară să fac asta cu amicii lui, eu cunoscându-i pe doi dintre ei, fiind căsătoriți și au și copii.Dar aduce tot felul de băieți în casă și îmi spune să intru cu ei în cameră că o să fie bine, să nu refuz sau să comentez ceva iar eu accept asta. dar nu știu ce să fac, nu vreau să mă deespart de el pentru că îl iubesc mult.Nu știu ce aș putea să mai fac să înțeleagă că nu-mi place ceea ce el îmi cere să fac, dacă îi spun ceva legat de subiectul acesta începe să-mi spună ca dacă mai continui să vorbesc, el mă lasă...Vă rog să mă ajutați cu un sfat.

11 răspunsuri:
| Wildie a răspuns:

O sa te lase oricum, tot ce face e sa te manipuleze si sa-si bata joc de tine cu amicii lui.Nu mai exista sanse de supravietuire in relatia asta, ar fi bine sa pleci cat mai curand si sa gasesti pe cineva mai de varsta ta, care sa te considere egala si sa te respecte.

| mihai69 a răspuns:

Caută filmul „Lover boy". Poate o să pricepi unde ai ajuns.
În curând vei fi vândută altuia, mai rău.

| Sofer a răspuns:

Din povestioara asta sa inteleg ca el e pestele laughing) rau ai ajuns.

| aXy99 a răspuns:

Profita de tine intr-un fel fara de fel. Avand in vedere ca vrei sa ramai cu el in continuare, cred ca iti place. Ori esti foarte proasta, fara suparare.

Ori un troll interesant.

| kandaraki a răspuns:

Fantezia iti functioneaza destul de bine observ, basme si iar basme.

| BlackBi a răspuns:

Stii ca el te foloseste si nu te iubeste, nu? Inteleg esti mica si prostuta dar nu ti-ai dat seama pana acum ca el te foloseste? Esti mica lui jucarie pe care o imparte si cu prietenii lui.Un sfat... pune capat relatiei, o sa iti treaca >.> La oameni sentimentele se schimba cel mai repede ..sau tu crezi ca el tip de 19 ani te are doar pe tine o pustoaica de 14 ani >.> isi bate joc de tine si cine stie ce se poate intampla mai tarziu.

| FlorentinaMariaRusu a răspuns:

Da, ca sa intelegi, ceea ce face el este un abuz asupra ta si ca sa intelegi, crezi ca daca te "iubea" te lasa sa te culci cu altii? Ai spus spre sfarsit ca "te lasa", cred ca poti analizezi si singura.Si ce daca te lasa? Preferi sa intretii relatii cu diferiti baieti, in loc sa iti petreci timpul ca o fata normala de 14 ani.Si cum se comporta el nu e " ciudat" cum ai spus tu, ci este abuz. La 14 ani nu e ok sa ai o relatie cu o persoana majora, iar el probabil pentru toate serviciile oferite de tine, primeste diverse bunuri de la acei prieteni.
Sfatul meu e sa le spui parintilor, sau, daca tot ai o conexiune la internet, probabil ai si un telefon, sa alertezi telefonul copilului, sau mai simplu, te duci la prima sectie de politie de la tine, pentru ca ceea ce comite el este aspru pedepsit de lege.

| cireşicat9 a răspuns:

Oricum te va lasă. Mai fată, deci eu nu inteleg ce e cu tine? Cum sa accepti una ca asta? Spre binele tau, încetează cu relația, de fapt nici nu i relație.El profita de tine. Încearcă sa ti aduni gândurile si vei vedea ca nu e bun drumul spre care ai pornit. M as bucura foarte mult daca ai renunta la asta! Ai grija ce faci.

| lexusZEW a răspuns:

Eu zic sa te desparti de el imediat

| Mihut_Estera_1991 a răspuns:

Face bani cu tine si pe viitor te va scoate la produs!