| carismgal a întrebat:

Am 15 ani ai acum incepe drama ultimei mele indragostiri subite. De ceva vreme am inceput sa stau cu niste prietene din cartierul unei colege de clasa. Ele sunt foarte de treaba si imi place sa stau cu ele. De obicei suntem dor noi fetele dar uneori mai vin si baieti.Cand am venit intr-o zi la blocul la care stam noi de obicei ne-am intalnit cu ei iar eu m-am indragostit la prima vedere.Problema este nu numai ca nu este baiatul ideal dar chiar opusul lui.
Desi este cu cateva luni mai mare ca mine fumeaza si bea, este un afemeiat si se da la fete fara macar sa isi dea seama sarutandu'le doar de placere, este bogat si crede ca daca are bani toata lumea o sa ii cara la picioare. Si ca sa punem capac la toate se mai si distreaza pe seama uneia dintre fete iar aceasta nu vrea sa'l chemam si se supara daca ne intalnim cu el, eu nu vreau sa o deranjez si nici sa le zic feteloc ca il plac deoarece nu vrea sa le deranjez si nici sa afle toata lume ca mai apoi sa fiu luata la misto. Stiu ca nu este potrivit pentru mine dar n'am ce face, nu pot sa nu ma gandesc la el. Puteti sa imi spuneti cum as putea sa'l fac sa ma placa, sa'l atrag, sa ma observe. Vreau doar niste sfaturi, nu mustrari caci stiu in ce ma bag.
Multumesc pentru intelegere!

9 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, poate nu este baiatul potrivit pentru tine, dar daca il placi, incearca-ti norocul, risca pentru ceea ce iti doresti, ca nu se stie de unde sare iepurele, se poate ca tu sa il schimbi, pentru ca si fostul meu iubit inainte era asa afemeiat, bea, fumeaza, dar am fost cu el un an si chiar ne-am inteles bine.si el chiar daca e asa se poate schimba daca tu sti cum sa il cuceresti si sa il aduci de partea ta.Eu zic sa vb cu el frumos, fa-te placuta, aranjeaza-te pentru el, intereseaza-te ce hobby-uri are si fa tot ce iti sta in putinta sa il atragi, nu te arata prea mult la inceput ca il placi, dar nu fi nici chiar prea indiferenta sau fitoasa, fi naturala, poarta-te adecvat si...succes.

| coryyyyyyyyyyy a răspuns:

Daca zici ca e asa cum e...mai bine il uitiwinking
astfel de baieti nu merita, si mai ales daca are 15 ani...la 15 ani habar n-au ce vor de la viatastraight face

ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Nu. Chiar NU stii in ce te bagi! Ceea ce vrei tu se cheama masochism. Adica, stii din prima ca o sa suferi ca un caine, dar mergi inainte ca un catar. Scuza-ma pentru comparatiile mai "plastice", dar, crede-ma ca asa e cum iti spun.
La varsta asta, baietii, mai ales cei de genul pe care il descrii, nu iubesc fete ci le colectioneaza.
Asta vrei sa fii? O liniuta pe rabojul lui de "cuceriri"?

| catalina_2916 a răspuns:

As avea multe reprosuri sa-ti fac. dar ma abtin pentru ca si eu am fost in aceasta situatia, adica ceva de genu' si am suferit mult...pai ai putea sa te imbraci cat mai extravagant, sa fii f ocupata cu aspectul tau fizic, sa fii indrazneata cu el, sa te uiti fix la el cateva secunde, sa fii dulce cu el, dar si infiferenta ca asta il va face sa-si doreasca tot mai mult sa fie cu tine.cam atat. dar ai mare grija sa nu transformi acest capriciu pentru baiatul asta intr-o obsesie.pentru ca se va termina cu multa suferinta si lacrimi. pup

| Andraa_3088 a răspuns:

Fii naturala! Daca esti genul lui o sa te observe imediat (daca nu a facut-o deja). Stii, daca ajunge sa tina la tine, o sa se lase de toate rautatile. Vei invata sa-l domini. Dar pana atunci, nu te lasa calcata in picioare indiferent daca este sau nu vorba de iubire. Stiu ce-ti spun. Chiar am avut o relatie cu un "baiat rau" sa zic. acum 3 ani. Si am fost impreuna in jur de un an. Problema este ca in cazul meu. dependenta asta de "cuceriri" nu a putut fi remediata. Ai mare grija :*

| nuamnuvreau a răspuns:

Buna! Si eu am trecut prin aceeasi situatie, dar chiar nu stiu cum, mi-a trecut dragostea pentru el.Cred ca ar trebui sa afli ce fete il atrag:fitoase, ''rele'', cuminti, destepte, populare, etc. Dupa aceea incearca sa te porti asa, totusi nu uita ca ai si tu o identitate, si daca vei fi cu el, va trebui sa te mai porti si asa cum esti tu, asa ca nu-l obisnui NUMAI cu acel comportament.Insa ai grija la prietenele tale, ar putea sa observe schimbarea, si ar putea iesi urat. Le poti zice de planul tau doar daca stii ca nu il vor dezvalui! Alta situatie ar fi ca si lui sa-i placa de tine, si sa faci in asa fel incat sa fiti impreuna.De aici ar putea fi mai greu:l-ai putea ''modela'', incet, fara sa-si dea seama.Totusi,daca aplici ideea, nu incerca sa-l schimbi prea tare:ce-i prea mult strica! Noroc mult!

| trisha a răspuns:

Eu una sincer nu cred ca ezista dragoste la prima vedere, mai ales la varsta de 15 ani. Daca asa cum spui este total nepotrivit pentru tine de ce vrei sa ii atragi atentia? Un baiat la varsta lui vrea sa experimenteze cat mai mult in materie de sex, relatii de scurta durata etc. daca iti doresti vreuna din ele stii ce ai de facut singurica.

| spin a răspuns:

Sunt de acord cu monik16, dar as mai spune pe langa asta sa nu il lasi un timp sa te sarute, sa nu prea "musti" la ce zice el...incerk sa il tii in suspans si ai sa vezi k umbla el dupa tine...pe timp se schimba...winking
mult noroc

| alexia_5003 a răspuns:

Mai bine lasa-l! Si ce vrei sa faci? Crezi ca se va schimba? Hai sa iti zic o chestie! Si eu m-am incurcat cu un baiat caruia ii placea viata sa zic asa, e cu 2 ani mai mare ca mine, se distra tot timpul, bea, umbla cu multe fete, nu numai cu una.Si da, s-a schimbat! A inceput sa tina la mine, sa ma iubeasca, dar...asta a durat decat cateva luni.Adevaru e ca nu mai bea, nu se mai distreaza si e doar cu mine acum, darsi cand aveam cu el 7 luni mai era cu alte fete.Am facut un an si o luna cu el, si crede-ma ca nu sunt deloc fericita! Si ce am facut? Vrei sa suferi? Gandeste-te ca acum iti va fi mult mai usor sa il uiti, decat sa treaca luni...sau ani...si sa ajungi sa il iubesti foarte mult.Crede-ma ca iti va fi greu si ii vei accepta orice numai de dragul de a nu-l pierde! Ti-o zic din propria experienta! Mai bine nu face vreun pas gresit.baietii ca ei te vor face sa suferi! La mine a ajuns sa ma iubeasca, de aia a renuntat la lucrurile astea, si tot are mici scapari de comportament, si o zi sunt fericita 3 plang... dar nu mereu este asa! Mai bine NU! spre binele tau! poate iti va parea rau mai tarziu! Acum tu zici ca sti.si ca tu ai dreptate, dar nu este asa! Asa ziceam si eu, pentru ca nu mai trecusem prin asa ceva, acum nu as mai face greselile pe care le-am facut! Eu i-am permis orice prietenului meu, si am luptat singura pentru relatia asta, dar acum nu stiu daca mai pot lupta, si imi va fi greu daca ne vom despartii, sincera sa fiu nu vrea sa treci prin ce trec eu! Sper ca nu o sa mi-o iei in nume de rau! Dar mai bine lasa! Bafta! Gandeste-te de 10 ori inainte sa faci un pas...si acum, dar si in viata! Te pup