| imario567 a întrebat:

Am 15 ani și de ceva timp simt ca am nevoie de o fată lângă mine care sa ma iubească dar problema este că nu găsesc pe cineva care sa ma iubească și deja nu mai pot sa stau singur. Întotdeauna am spus ca nu ma nevoie de o relație dar din câte se vede chiar cred ca îmi trebuie una. Eu am încărcat sa văd ce grsesec si să remediez dar mereu sunt respins.
Când văd atâtea cupluri mă gândesc când voi fi si eu iubit de cineva.

Răspuns Câştigător
| Andreei8888888 a răspuns:

Decat sa ai o iubita in timpul liceului care au numai ganduri de o noapte majoritatea fetelor care nu prea au avut parte de relatii serioase si au inceput sa aiba alte ganduri, sa te foloseasca, mai bine astepti pana la facultate, mai sunt 3 ani si faci 18 ani, la facultate nu o dai de fete pe interes, NU spun de toate fetele ca sunt la fel, din contra, NU sunt, dar majoritatea fetelor la varsta ta, cauta sa experimenteze mult.

8 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Ai o conceptie gresita din start, adica intai trebuie sa te apropii de cineva, sa te simti bine cu el/ea, sa aveti multe in comun, sa va apreciati, si apoi apar sentimente, si mai apoi, eventual, si iubirea. nu o poti cauta si dori ca un anume sortiment de ceva in magazine!

| CristiDinBucuresti a răspuns:

15 ani nu este varsta potrivita pentru a avea o prietenă, mai astreaptă pana după 18 ani.

| FantasyBoy a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Serios? O sursa credibila, ceva? Dimpotriva, varsta potrivita la care un baiata isi face prietena(platonica) e de 10 ani. La 15 ani isi poate incepe viata sexuala, in nici un caz nu trebuie sa astepte prea mult, abia atunci incep problemele si necazurile, n-a auzit nimeni ca unul care la 25-28 de ani mai este inca "virgin", sa fi avut prietena la 15 ani!

| Violleta2022 a răspuns:

Ia-ti prieteni si iesiti la un fotbal, ca la 15 ani nu trebuie musai sa ai prietena.

| Catrice a răspuns:

Până la pensie, este timp.

| rapandula a răspuns:

Au inceput nebunii la 15 ani sa intre in depresie ca nu-si gasesc iubite pentru ca altfel nu rezista...
Du-te la psiholog prietene, ai o problema psihica.

| rosessunflowersandlillies a răspuns:

Mai ai timp sa gasesti pe cineva, nu iti face griji.

| LastBlackNight a răspuns:

Ai 15, lol, mai e timp