| katherine_1054 a întrebat:

Am 15 și nu am avut niciodată prieten în sensu de iubit... (da am avut și eu niște flirturi și m-am mai îndrăgostit de câteva ori dar nimic serios niciodată n-a fost)... și ma complexez groaznic atunci când aud ca cutare are o relație de 2-3 ani iar cutare a avut o grămada aventuri cu nu stiu cine. deci întrebarea mea e : chiar sunt eu asa o retardata ca la 15 nu am avut niciodată prieten? adică eu consider ca nu mi-e chiar indispensabil el acum. voi ce credeți?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca esti o fata cu capu` pe umeribig grin, care nu se grabeste sa sufere. Ca de fapt asta facithinking, la 15 ani nu exista dragoste, sa te faca fericita si sa va iubiti si bla bla. Totu` merge ca pe roate, pana cand el umbla cu alta, el nu te suna, sau nu stiu ce, iar tu-suferi! ca eh` asa suntem noi femeile, punem suflet imediat. Asa ca, nu te grabi, nu`i mare lucru sa n-ai iubit la 15 ani, e chiar foarte bine, vei fi mult mai apreciate de catre baieti, decat taraturile alea mici care de la 15 ani s`a culcat cu cine stie cati "masculi feroce". Asa ca daca te intreba careva ca de ce n-ai prieten ca nu stiu ce, poti sa-i dai usor peste bot, si sa-i spui ca nu simti nevoie, ca tu nu te legi la cap daca nu te doareoh go on, ca ai timp si de d-astea. Axeaza-te acum pe invatat, prietenii, fi politicoasa si prietenoasa cu baietii, glumeste cu ei, dar nu te implica in relatii cu baieti, mai ales cu mult mai mari ca tine, ca stim toate, prea bine ce voroh go on.

Multa bafta, sa fi iubita si felicitari pentru ca esti...asa cum esti!:*:*:*

3 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

E normal ca la 15 ani sa nu fi avut prieten, stai linistita, esti mult prea mica. Fetitele prostute se joaca de-a oamenii mari si au impresia ca au relatii de iubire. De fapt e o joaca, atata tot. O sa ai timp pantru baieti, stai linistita. Este o vreme pentru orice.

| Bucuriedeculori a răspuns:

Nici eu nu am pe nimeni si am 16 ani si nu mi-a taiat nimeni capu'thinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!happy Daca uh nu esti pregatita sa ai o relatie nu e nimic grav. ` absolut nimic. La varsta asta` e mai importanta scoala` si situatia scoalara. iar in timp vor veni si baietii. mai bine o relatie inceputa cu capu` pe umeri`. si serioasa`happy decat o mie de aventuri` si flirt`uri cu n baieti`. Gandesti f bine pentru 15 ani!happy