| boaruelena a întrebat:

Am 16 ani si. mi-am inceput viata sexuala acum cateva saptamani.cam o luna...si d atunci am facut-o cam in fiecare seara.prima data a sangerat un pic si a 2-a oara. am folosit mereu prezervativul si dupa fiecare act. m-am spalat bine peste tot. dar de cateva zile am o usturime cand ma duc l baie si dimineata cand ma trezesc. a da si actul sexual nu dureaza mai mult de jumatate de ora maxim...am ceva ce nu e in regula?

10 răspunsuri:
| catthshshshs a răspuns:

Ma gandesc ca este o cistita (infectie urinara) care apare la debutul vietii sexuale.Si eu am patit asa ceva si m-am speriat tare de tot! Iti recomand daca exista usturimi la urinare sa iei un antibiotic, poti intreba la farmacie.Ma gandesc ca s-ar putea sa se agraveze.De asemenea incearca bai la sezut cu musetel si un pic de bicarbonat de sodiu.Crede-ma ca functioneaza. Din ce am mai citit eu pe net si am aflat de la altii, aceasta afectiune apare din cauza bacteriilor care trec dinspre anus spre uretra.De aceea e importanta urinarea dupa fiecare act sexual. Daca nu iti vor ameliora starea, mergi la un medic. El este cel mai avizat in acest domeniu.winking

| adi4ever a răspuns:

Cum ar fi zis paul27 esti pe duracell de faci in fiecare seara?laughing de n-oi da tu in cancer de coluterin la cat facilaughing

| poesia a răspuns:

Pai...deseori cistita apare cand iti incepi viata sexuala.Parerea mea este ca trebuia sa o iei mai incet.nu inteleg de ce asa des. dupa aia nu o sa mai aiba farmec. Daca ai usturimi, ia biseptol si mergi la medic.

| ynacuf a răspuns:

Heihee hee stai impreuna cu prietenul?big grin Nolicin antibiotic pentru infectie urinarabig grin, am folosit si eu si functioneaza las'o mai usot cu fiecare seara ca o sa te plictisesti si nu o sa mai fiti asa inflacaratihee hee

| bobo_2128 a răspuns:

Vezi daca te-ai grabit

| dgvfm a răspuns:

Salut elena, trebuie sa ai mai multa grija, depinde cu cine ti-ai inceput actul sexual, acel prieten, sa nu sufere de vreo boala, sau esti atat de fina, ma refer la piele din zona pubiana, si te-ai iritat, atata tot, se poate si chestia asta, din cauza transpiratiei, atunci cand corpurile voastre se freaca unul de celalalt, apare aceasta iritatie, dar incerca sa vezi si cu situatia, prietenului tau, se poate acea sansa sa aiba o baoala venerica, si sa nu-ti fi spus, dar cred si va doresc multa fericire, sa va iubiti mult. george.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

@codreanumirela Superb raspuns rolling on the floor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate fi o infectie urinara si eu am patit la fel si tot asa m-am speriat, incerca bai cu ceaiuri de preferabil musetel.

| andreeadenisailie a răspuns:

Du-te la un medic daca nu vrei sa patesti ceva grav!

| codreanumirela a răspuns:

Idem catty89