| Morenita a întrebat:

Am 16 ani si nu am fost impreuna cu un baiat niciodata. E vreo problema ca am fost singura pana acum? Cum as putea sa gasesc baiatul potrivit avand in vedere ca sunt o fata timida?

8 răspunsuri:
| Aylee a răspuns:

O sa vina si momentul tau potrivit, si incearca sa lasi timiditatea deoparte, o sa pierzi multe in viata.

| Alexakos a răspuns:

Toti la varsta asta cred ca se invarte totul in jurul lor.
sa nu ai prieten la varsta asta ca si fata nu e problema. de pe la 17 18 e bine sa incepi viata sexuala prieten doar sa va pupati am avut si eu la 8 ani. deci nu e nici o problema. daca astepti si sa gasesti la varsta asta baiatul potrivit sau fata potrivita... atunci aveti ce astepta. pana pe la un 20 si ceva de ani in sus nu o sa gasesti nici un baiat potrivit. oricat o sa ai impresia ca aste este cel mai bun. oricat credeti ca la 16 ani sunteti mari de fapt tot nu sunteti. si plus de asta majoritatea baietilor nu cauta decat sex. asa ca "baiatul potrivit" nu o sa il gasesti prea curand. poate ca par oare cum idiot sau frustrat. insa iti spun adevarul am 19 ani si inca nu am gasit fata potrivita si vad si in fiecare zi o gramada de fete si de baieti si de cupluri. asa ca nu iti fa vise de pe acum. si imi cer scuze daca te fac sa-ti spulberi visele. insa asta este realitatea.

| Kafeeaua a răspuns:

Eu te felicit!
bravo! mai rar asa.
perekea ta o sa vina si ea la momentul potrivit...
unul timid ca si tine te va intelege.
si te va place si tu la fel pe elbig grin

| Ana94 a răspuns:

Nu-i nicio problemă big grin Şi eu am 16 ani şi de-abia acum 2-3 luni am avut primul prieten cu care n-am stat prea mult că n-a mers dar asta e.În fine,mă bucur să văd că totuşi mai sunt şi fete normale p-aici care ştiu ce vorwinking Şi eu-s timidă şi nu ştiu când îmi voi mai găsi alt prieten având în vedere că-s şi pretenţioasă whistling În fine, ai răbdare şi ai să vezi că ai să-ţi găseşti un prieten când nici nu te aştepţi big grin Poate că n-ai găsit băiatul potrivit încă, sunt sigură că el este mai aproape de tine decât crezi tu big grin doar deschide ochii bine în jur kiss

| sweetgirl24 a răspuns:

Buna! Nu e nici o problema! Daca vrei sa cauti baiatul potrivit nu-l vei gasi asa. Trebuie sa lasi totul asa cum este si ai sa vezi ca cu timpul vei intalni baiatul potrivit! :* Mult noroc happy

| anonima13 a răspuns:

Buna! nu e nici o problema, din contra e chiar bine, pentru ca decat sa vrei sa stai cu cineva si sa fi cu un "oricine", mai bine astepti pana gasesti pe cineva special, o sa merite!:*sper ca te.am ajutat

| R11 a răspuns:

Dc esti timida? ca sa nu iesi in evidenta nu, sa nu sari in ochii nimanui, nu? Pai asta este si greseala adica tot mai multe fete si mai ales baieti toti sunt tupeisti si au curaj sa spuan ce gandesc sa se distreze si reusesc sa aiba relatii iar fetele au o energie pozitiva prin tupeul lor si baietii stua la coada in fata lor laughing iti spun eu un secret happy in sec 21 chiar daca tu crezi ca fiind retrasa toata lumea te va ocoli este total gresit sad iesi in evidenta prin tacerea ta, nu stiu cum sa-ti explic dar iesi mai mult in evidenta daca esti timida si retrasa decat una cu tupeu. Iti zic sa nu mai fi asa ca nu te ajuta deloc ai si tu curaj ca nu e asa greu ...toti suntem oamnei daca ia gafat cu ceva. puii mei ...razi si tu de greseala pe care ai facut-o si nu regreta, altii au gresit mai tare decat tine si nu le-a pasat! bafta la baieti

| Dănuţaa a răspuns:

Cunosc fete care au fost dabia la 18-19 ani cu un baiat si au fost foarte admirate pentru asta! o sa vezi ca baiatul potrivit o sa te faca sa iesi din timiditate fara ca tu sa-ti dai seama! te pup baftaa :*