| amalia_4709 a întrebat:

Cum as putea sa ii spun unui baiat ca il placsad, nu găsesc momentul potrivit și sunt timida, care ar fi primul pas care as putea sa-l fack?

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Nu ai deloc nevoie sa-i spui, doar arata-i.Il privesti in ochi, ii zambesti si astepti sa-ti vorbeasca. Daca te place, se va apropia singur...

5 răspunsuri:
| mihaelaa18 a răspuns:

Buna,sa stii ca si eu am fost in situatia ta ,sunt la fel de timida ca tine dar mi-am facut curaj si i-am spus.Pai pentru inceput trebuie sa incerci sa te imprietenesti cu el mai bine,sa vorbesti mai mult cu el,sa stai cat mai mult in preajma lui,sa ii zambesti,ii poti faci uneori complimente de ex:ce bine iti sta imbracat asa,s-au ce frumos iti sta paru azi etc,daca este cu tine in clasa,cerei un pix,un caiet ,tema la ceva,prefa-te ca nu ai inteles ceva la vreo materie si spune-i sa iti explice,daca este de la alta clasa incearca sa te plimbi pe langa clasa lui ca sa te remarce,daca ai vreo prietena acolo in clasa du-te pe acolo pe motiv ca te duci la ea,daca este sa nu ai incearca sa te imprietenesti cu cineva,sa ii dovedesti ca poate avea incredere in tine.Pentru inceput asta ar fi bine sa faci.Mult curajkiss

| mihaelaa18 a răspuns:

Buna,sa stii ca si eu am fost in situatia ta, sunt la fel de timida ca tine dar mi-am facut curaj si i-am spus.Pai pentru inceput trebuie sa incerci sa te imprietenesti cu el mai bine,sa vorbesti mai mult cu el,sa stai cat mai mult in preajma lui,sa ii zambesti,ii poti faci uneori complimente de ex:ce bine iti sta imbracat asa,s-au ce frumos iti sta parul azi etc,daca este cu tine in clasa,cerei un pix,un caiet,tema la ceva,prefa-te ca nu ai inteles ceva la vreo materie si spune-i sa iti explice,daca este de la alta clasa incearca sa te plimbi pe langa clasa lui ca sa te remarce,daca ai vreo prietena acolo in clasa du-te pe acolo pe motiv ca te duci la ea, daca este sa nu ai incearca sa te imprietenesti cu cineva, sa ii dovedesti ca poate avea incredere in tine.Pentru inceput asta ar fi bine sa faci.Mult curajkiss

| ioana_6604 a răspuns:

Buna,
In primul rand ce varsta ai daca nu te superi?
Poti pentru inceput sa vorbesti cu el telefonic sau pe messenger sau stiu eu iar dupa ce va impeiteniti incepi sa i propui iesiri sau pur si simplu sa ii zici ca ti la el

| KimDinca a răspuns:

De cate ori il vezi sa te uiti insistent la el...sa.i arati ca.l placi si in acelasi timp esti atenta sa vezi daca si el schiteaza vreun gest. Sper sa te ajute :*

| deea_2048 a răspuns:

Eu cred ca ar trebui sa lasi emotile deoparte si sa-i spui ce ai pe suflet... daca nu o faci acum cand?