| amalia_4709 a întrebat:

Cum as putea sa ii spun unui baiat ca il placsad, nu găsesc momentul potrivit și sunt timida, care ar fi primul pas care as putea sa-l fack?

9 răspunsuri:
| Elisa a răspuns:

Incearca sa i spui mai pe ocolite. Isi va da seama singur si nu va mai fi nevoie sa te chinui sa i zici chiar tu. Dar ai grija sa nu creada ca esti disperata dupa el.

Fundita?

| NoSmile a răspuns:

Buna. parerea mea este sa nu ii spui,ci sa-i arati. cand il vezi zambeste-i,razi la glumele lui, etc. ca el sa observe ca e ceva ciudat, si asa o sa-si doreasca sa afle se se ascunde dincolo de timiditatea ta. fii mai misterioasa. sper ca te-am ajutat. ai grija de tine.

| ΌѵєяТᴴéRąÌnbõW a răspuns:

Buna!
In primul rand ar trebui sa lasi emotiile macar cateva minute.Momentul potrivit este oricand cand esti tu pregatita.I-ai putea spune ca-l placi pe mess de ex{daca spui ca esti mai timida}
Sau "face to face".Nu iti face griji. Nu te vei face de rusine daca iti spui sincer sentimentele.Si poate cine stie? S-ar putea si lui sa ii placa de tine.Ai grija! si Succes!
Fundita?big grin:*

| Linda100 a răspuns:

Sa il saluti. De fiecare data cand il vezi, saluta-l si te va saluta si el, apoi vor aparea momentele delicate. la mine a mers:d

| Princess_6312 a răspuns:

Sa ii trimiti un bilet in care iti scrii sentimentele tale fata de el

| eddward7 a răspuns:

Afla si tu cand e ziua lui si dai un cadou, ca sa vada ca ti la el, daca iti accepta cadoul merita sa incerci sa ii spui.big grin

| AdrianaRoșu a răspuns:

Dar nu ne-ai zis daca u il cunosti...si depinde si de baiat ce fel de persoana este, adica daca e din acela care nu ia nimic in serios cred ca o sa te fc putin de ras, dar daca e din ala care i-a totul in serios o sa o i-a mult prea in serios si o sa gandeasca pe loc cum ar fi o relatie cu tine...dar daca e la mijloc ai avea sanse sa ii poti spune, dar din cate am inteles esti timida si asta nu e bine, cun o fata care e si ea timida si ii zic si ei si o sa iti zic si tie : Nu mai fi asa timida! incearca sa fi mai spontana adevarul e ca e bine sa fi in anumite momente timid dar nu foarte si nu in toate! primul pas care l-ai putea face ar fi sa te bagi in vb cu el de fiecare data dar nu il sufocawinking iar momentul portivit il vei simti u, u vei sti cand va fi momentul portivit!winking Dar cel mai bine e sa nu iti arati sentimentele fata de un baiatwinking incearca sa ii atragi atentia[dar nu intr-un mod stupid] si sa il fc sa te placa el pe tine! Sper ca te-am ajutat sau cel putin sa iti fie de folos aceste vorbe in viatahappy

| bebik a răspuns:

Buna Amalia parerea mea este ca nu trebuie neaparat sa ii spui in cuvinte, ci prin gesturi sa il iei de gat, sa ii fi aproape in momentele dificile ...si daca poti ptru inceput dai si un ppik daca ti-a placut fundita plzzz

| argintviu21 a răspuns:

Buna,incepe prin al privii mai des si incarca sa'l saluti mai des, trebuie sa gesesti ceva lucruri in comun si sa discutati pe temele respective, vei vedea ca daca te place va sta mereu sa discute ccu tine si apoi mai tarziu vezti avea o rel mai speciala...