| dan_2834 a întrebat:

Am 16 ani si prietenul meu are 18 ani.Il iubesc fff mult si cred ca si el ma iubeste pe mine.Am gresit de cateva ori, mai exact l-am mintit de cateva ori, dar nu au fost intrebari atat de importante sau grave incat sa il faca sa se indoiasca de faptul ca il iubesc. Mi-a spus ca daca se mai intampla sa il mint nu o sa mai vb cu mine deloc si ca totul o sa se termine.Sunt cu el de 5 luni.Prietenii imi spun ca ma iubeste mult si eu vad asta, dar uneori se supara din lucruri banale pe care le fac sau le spun fara sa vreau sau fara intentia de a-l supara.De cele mai multe ori face asa.Credeti ca s-a plictisit de mine? Sau ca nu mai vrea sa fie cu mine si nu stie cum sa imi zica? Din moment ce orice lucru fara importanta il deranjeaza si se supara pe mine. M-am saturat de situatia asta... dar ce pot sa fac? Ce pot sa fac pentru ca il iubesc enorm de mult si el nu ma crede, cum sa-i demonstrez?

10 răspunsuri:
| Vizitiul a răspuns:

L-ai mintit, dar nu au fost importante intrebarile, asa-i? De ce incerci sa te scoti chiar si in ultima instanta? Minciuna e minciuna si gata. Posibil sa se fi plictisit de tine. Eu ma mir cum de nu te-a lasat!? Minciuna pica rau, iar mincinosii trebuiesc indepartati sau tratati cu indiferenta. Nu crezi ca ar trebui sa-l intrebi chiar tu, ce si cum? Pai cum sa te creada din moment ce l-ai mintit? Tu ai mai avea incredere intr-o persoana care te minte odata? Eu nu cred. Discuta cu el, poate ai noroc si se complace in situatia asta, lucru pe care nu mi l-as dori.

| Ирина19 a răspuns:

Sincer,nu cred ca s-a saturat de tine. Poate ca se supara din lucruri normale,doar ca tie iti par banale,analizeaza mai bine lucrurile care le faci sau le spui, incearca sa nu le mai zici si ai sa vezi deja in asa caz cum va fi, poate vor fi ceva schimbari spre bine.In caz ca va fi la fel, atunci...cel mai corect e sa vb cu el.

| R_8074 a răspuns:

Ce poti sa faci? Oare ce. Sa vorbesti cu el ce altceva. Crezi ca daca vorbesti cu cea mai buna despre asta totul o sa se schimbe? Si daca iti arata ca te iubeste crezi ca vrea sa se desparta de tine? Tu chiar nu vezi ce spui? Poate are si el momente mai proaste, nu faci nimic daca nu vorbesti cu el. Sau ca s.a plictisit de tine, cand toti iti zic ca te iubeste tu crezi ca s.a plictisit de tine laughing aiurea rau

| Johnny_3797 a răspuns:

Sa vorbesti cu el sa-i spui cit de tare il iubesti si sa-l intrebi daca si el te iubeste enorm de mult. Daca da atunci ii vei lamuri ce si cum ca tu nu special si el trebuie sa te inteleaga.Dar daca sa demonstrezi tu po-ti face cu el dragoste... dar deamu aceasta cum tu socoti.In locul tau eu as spune ca tu ii vei face orice pentru el dar daca el va fi un baiat intelegator, dragoste chiar po-ti face dar numai ca sa fie el cu tine toata viata daca el spune nu stiu sau ceva acolo atunci totul vei intelege in momentul acela.Dar mai sunt metode ca dragoste orala sau sa va jucati unul la altul si sa spui ca tu faci aceasta doar pentru ca il iubesti si ca sa va iubiti tot timpu.Dar daca se derangeaza de la lucrui aceasta poate fi ca caracteru lui.Dar vorbeste cu el si vezi daca va intelege.Multa bafta

| effect a răspuns:

Incearca sa nu intri in manica
Poate are o perioada mai proasta,cand e mai sensibil
Tu il cunosti,tu trebuie sa ti dai seama daca mai simte ceva pentru tine sau nu
Dar stai linistita in fiecare relatie mai sunt perioade mai proaste,cand se intampla sa te superi mai repede,sa te enervezi,sa fii mai sensibil
Dar perioadele astea trec,trebuie doar sa ai rabdare daca il iubesti
Fii rabdatoare cu el,incearca sa vorbesti mai deschis cu el
Sa i spui cam ce te macina, sa vezi ce spune si el
Incearca totul sa vorbiti voi, pentru ca intr o relatie comunicarea este totul!

| MeMyseIf a răspuns:

Depinde.Daca a fost asa de cind ati inceput sa va intilniti,inseamna ca asa e el - sensibil. Daca, asemenea situatii se intimpla in ultima vreme, inseamna ca poate se plictiseste de relatie, de tine si mai stirneste niste mici "scinteiuri", vin ca niste necesitati pentru el.Adevaratul motiv il vei afla doar de la el provocindu-l la o discutie sincera si deschisa.Si apoi nu e nevoie de demonstrari extremale ca sa inteleaga ca-l iubesti:asta se simte din priviri, lucruri marunte, prin atitudinea sincera si mai ales atunci cind da-i orice cu tot sufletul neconditionat...BAfta!

| unknownboy a răspuns:

Ma nu stiu ce nu intelegi voi fetele. noi baietii daca punem suflet si astea suntem foarte gelosi si posesivi si ne suparam din lucruri cat de mici. Nu vrea sa se desparta de tine doar ofera`i incredere si incearca sa fii mai atenta nu o mai lua ca pe o joaca. Bafta

| 4b a răspuns:

Mai toata lumea o da in bara aleeee, asta nu-i problema, se repara; el stie ce simti, si sigur te crede insa las-o si tu mai moale cu ''lucrurile banale'' ca sa nu se mai supere...sad nu cred ca se foloseste de acest lucru ca sa gaseasca motiv de despartire; aveti o varsta frumusica, nu va juca-ti cu dragostea ca pe urma o sa va para raucrying

| AnnღdraaღaaaA a răspuns:

Crede-ma. si eu sunt in situatia asta cu pr meu. dar te iubeste si el ma iubeste pe mine. dar daca ai fi in locul lui si ar zicelucruri fara sa vrea, te-ar minti.cum te-ai simti? nu te-ai simti prost si te-ai supara putin?

| Dadditzaa a răspuns:

Tu trebuie sa fii sigura pe tine. gandeste-te ca poate asa e firea lui, caracterul in sine, adica se supara usor (stiu pentru ca si eu sunt la fel) el trebuie sa iti accepte defectele, incearca sa porti o discutie despre asta cu el. faptul ca il deranjeaza minciuna ar putea fi un semn ca este o persoana onesta, deci e adevarat ca te iubeste. In legatura cu intrebarea cum sa ii demonstrezi ca il iubesti: baietilor le place sa ii alinti sa fii numai pentru ei, sa te afisezi cu ei si sa impartasiti totul, dar cel mai important e sa fiti totodata prieteni buni; x