| violeta31 a întrebat:

Am 16 ani si prietenul meu e mai mare decat mine cu 2 ani, are 18 ani. Problema e ca nu stiu cum sa-i zic mamei ca am prieten deoarece cred ca va reactiona urat. Cat despre tata, nu mai zic pentru ca este foarte sever si de fiecare data cand ies afara ma cicaleste. Dati-mi un sfat va rog frumos. Coarda incepe sa se stranga si nu vreau ca mama sa afle de la altcineva ci de la mine, insa nu stiu cum sa-i spun.

2 răspunsuri:
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

E mult mai bine să afle de la tine. Îi spui pur şi simplu mamei.
Şi apoi, dacă reacţionează urât, îi spui că ai considerat ca mai bine să ştie de la tine căci poate avea încredere în tine.
O să vezi c-o să înţeleagă.
Dacă continuă să insiste aiurea chiar poţi să-i spui că tu umbli cu el şi nu mama ta.

| o fetitZa dulCeE :X a răspuns:

Nu trebuie sa te temi de ea.
Vorbeste calm si normal si explica-i ca intre prietene nu neaparat ca fica-mama big grin
Si crede-ma ca e mai bine sa afle de la tine happy
Bafta!