| tu esti originalul nu copia a întrebat:

Am 16 ani si tau cu un prieten de un an numai ca m-am indragostit de fostul meu prieten care a incercat sa stea cu mine in tot timpul asta dar nu puteam pentru ca il aveam pe actualul. Acum prietenul meu a venit de la sebes pentru mine sa stam de craciun si eu nu il mai iubesc. Ce sa fac?
Ce sa-i zis? Adevarul?
Sfatuiti-ma. Pentru ca si fostul si actualul prieten ma iubesc, imi dovedesc asta orcand. Fostul nu tie ca eu am prieten acum dar am. Ce sa fac?

7 răspunsuri:
| xibalba a răspuns:

Sa te hotarasti. Ca nu da bine sa umbli dupa 2 si nici corect nu e. Vezi cu care iti e mai bine si ramai la alegerea pe care o vei face. E destul de simplu. Fii sincera, nu te mai ascunde de prietenul tau si spune`i adevarul. Asa e corect pentru el. Nici tie nu ti-ar placea sa stai langa o persoana care se preface ca te iubeste, nu?

| pendula a răspuns:

E doar parerea mea, nu distruge ce ai cladit distrugi un suflet. Sarbatori fericitehappy.

| udarb a răspuns:

Cred ca cea mai buna soltie ar fi sa iti asculti inima si sa iti clarifici toate sentimentele pentru fostul. Daca il iubesti pe fostul ar trebui sa ii acorzi o sansa si sa incerci sa ii spui actualului care este situatia. "Doar tu poti face diferenta"

| Alina_5575 a răspuns:

Tu nu iubesti pe nici unul, cu fostul poate ca esti obisnuita si de asta zici ca inca ti la el iar de actualul nu stiu ce sa zic decat ca nu merita sa-l fcai sa sufere.Cred ca cel mai bine e sa iei o pauza cu amandoi sa te gandesti bine ce vrei si astfel o sa fie mai bine.Gandeste`te cum o sa se simte ei cand vor afla adevarul punete si tu intr-o asfel de situatie.

pa pa

| Alina_5575 a răspuns:

Faci* scuze

| FumeZ sEnTimEnTe a răspuns:

Draga mea am trecut si eu prin asa ceva.la fel ca si tini si vereu sa-ti spun ca am cresit mult! am inceput sa ma intilnesc cu baiat pe nume J.cu el mam intilnit 3 luni, apoi niam despartit si am inceput cu prietenul lui pe nume C.sin prezent sunt cu el...acum J, SE BAGA PESTE NOI LA FEL IMI SPUNI CA MA IUBESTE, NUMAI CA SA MA INTORC LA EL. Dar eumiam spus ca cind ma avea a trebuit sa ma pretuiasca dar nu acum, caci decum e prea tirziu! la fel asa fa si tu, daca vrea ramineti prieteni dar de nu.lasa-l sa sufere si eu cum ai facut tu! nutzu va parea rau! sper sa functioneze. ppa

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Singura cale este adevarul.Nu vad de ce ai minti