| GirlyBrunette a întrebat:

Deci m-am impacat cu prietenul meu suntem de 6 luni impreuna dar dupa atata cearta chiar numai simt nimic sau poate doar m-am mintit singura eu inca tin la baiatu cu care eram inainte de el.am incercat sa il uit asa dar nu am putut pentru ca mereu il compar pe actualul cu fostul si sunt complet diferiti in fostul puteam sa am incredere dar cu asta nu.cu fostul ma simteam bine renunta la multe doar ca sa stea cu mine.actualul nu de aia ne si certam ca el vrea sa stau numa cu el si pe prietele mele sa le las si mereu stam cu prieteni lui vreau si eu un sfat ce sa fac? funda automat cel mai bun raspuns

Răspuns Câştigător
| bogdan74688 a răspuns:

In primul rand, nu stiu de ce ai renuntat la cel ce te iubea, si te aprecia, dar asta e cu totul altceva, si nici nu e treaba mea.
Ce te pot sfatui, e sa il lasi pe actualul, deoarece dupa cum foarte bine si tu vezi, nu te iubeste. Din ce am inteles din descrierea ta, esti doar un obiect de decor pentru el; tu trebuie sa faci sacrificii, el nu. Fa un ultim sacrificiu - renunta la el. Renunta, si impaca-te cu fostul, cu cel care chiar tinea la tine, si nu numai atat, iti si dovedea. Eu spun ca meriti sa fi fericita, si ca nimeni nu este in masura sa iti fure aceasta placere.

3 răspunsuri:
| Silviu591 a răspuns:

Desparte`te de actualul.ce? nu mai sunt baieti? nu te opri la unul care te supara. esti tanara si nu merita sa fi suparata din cauza unui nemernic tongue

| play4girls a răspuns:

Pai dc dracu l-ai lasat pe ''fostul''laughing.in fine, am mai spus-o si o so mai spun de cate ori e nevoiewinking.voi(fetelor) habar nu aveti ce vreti de la viata.mai intai puneti bine ideile la locul lor in capusorul ala al tau, iar cand ajungi la o concluzie, pune-o in practica.si nu mai asculta parerile altora, fa cea ce iti face tie placere.dc trebuie sa va blocati la ori ce obstacol.se vede ca esti inca micuta, asa ca punete pe treaba.bafta!

| TormentOfSins a răspuns:

De ce ai zis da la o relatie in care esti de 6 luni si nu ai nici 1 treaba cu respectivul sentimental?