| ktoka a întrebat:

Am 17 ani de curind impliniti, curind avem 1 an decind suntem impreuna. Tin la el si stiu ca si el la mine. De ceva timp tot imi zice ca ma iubeste si ar trebui sa trecem la o alta etapa a relatiei sa facem dragoste. A tot incercat chiar si dupa 2-3 luni impreuna da nu ia reusit. Problema e ca sunt virgina si cu toate ca ma simt pregatita sunt lucruri care ma tin. Parintii ar fi o prima problema nu ca sunt severi doar ca au incredere in mine si tot imi repeta ca sa mai astept si ca majoritatea baietilor in ziua de azi se folosesc de fete si nu vreau sa-i dezamagesc. E prima lui relatie de lunga durata cea mai lunga a fost de jumate de an, a avut multe prietene, inainte la inceput ma mintzit ca a si avut multe acum citeva zile mi-a zis ca e virgin si sunt unica fata careia i-a zis lucrul asta, si ca a avut multe ocazii sa nu mai fie asa insa a avut un var care ii era ca un frate si a murit de ceva timp in urma si el i-a zis ca prima fata pe care o va avea no va uita niciodata. Acum stiu ca a tinut mult la el si tine cont de multe promisiune dar chiar e adevarat ceea ce-mi zice? Pur si simplu nu vreau sa ma dezamagesc dupa care sa regret daca fac lucrul asta

Răspuns Câştigător
| corado a răspuns:

El a asteptat pana in momentul in care sa aiba sentimente fata de cineva si sa stie ca ea e aleasa. Dupa cum vezi, tu esti norocoasa! Urmeazati inima si lasa ce spune lumea, nu dezamagesti pe nimeni daca te simti bine. Daca esti pregatita, faceti acest pas, pas ce va aduce multe beneficii relatiei si o va intari! Pentru el vei fi prima din multe puncte de vedere iar pentru tine va fi primul din multe puncte de vedere! Dupa ce veti face acest pas, veti simti cum dragostea se intensifica iar placerea se mareste considerabil! Ca totul sa fie unic, spune-i cam cum ti-ai dori sa se desfasoare acea noapte, explica-i cum ti-ar placea sa fie decorul si multe altele! Dupa ce ii spui toate cele, la cateva zile spune-i ca esti pregatita, ca el sa aiba timp sa pergateasca totul! Succes si aveti grija de voi!

7 răspunsuri:
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Legal şi fiziologic îţi poţi începe viaţa sexuală.
Aveţi un an împreună, vă leagă sentimente puternice.
Ce vă opreşte să nu o faceţi?!
Nu uitaţi de protecţie!
La urma urmei e irelevant dacă el e virgin sau nu, dacă vroia să se folosească de tine, nu stătea un an!
Oricum, cu cât tărăgănezi problema mai mult, cu atât s-ar putea să-l vezi cum merge la alta.
Eu personal consider umilitor şi inuman la adresa lui să-l ţii nejustificat peste un an inactiv din punct de vedere sexual!

kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Şi numai un frustrat fără pic de pertinenţă poate insulat un utilizator sub protecţia anonimatului!

| Zenithf a răspuns:

Pai, daca el este virgin si ti-a zis numai tie, atunci este clar ca tu esti mai apropiata de el decat au fost oricare alte fete inaintea ta. Si aveti o relatie mai indelungata, si sigur ti-a mai spus alte chestii pe care nu le-a mai spus altcuiva. Dar nu pot eu sa-ti spun sa mergi inainte sau sa zici stop. Asta tu singura trebuie sa decizi.

| Miauti a răspuns:

Pai da au dreptate parintii. Oricum o relatie nu rezista mai mult de 5 ani. Iar majoritatea se desparta dp 2 ani, dintr-o singura cauza - se plitisesc.
Daca vrei sa faci sex cu ea si ea este de acord, dai bataie, dar atentie odata ce ai facut sex cu ea, s-ar putea sa si schimbe personalitatea.

| MarcelinoPanivino00 a răspuns:

Daca intr-adevar te simti pregatita, fa-o. Dar numai atunci cand simti asta. Daca aveti o relatie stabila si il iubesti, nu ai sa regreti :*

| Robert_3357 a răspuns:

Ce legatura are varu cu voi care vreti sa vi`o trageti? Ce mare smecherie fac sex miliarde de oameni voi de ce sa fiti altfel? Incepeti amandoi asa virginei laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu mai un drogat, satanist poate gandi ca tine @kongeriket.