| LexaLexi a întrebat:

Am 14 ani, 1, 55 m inaltime si 52 de kilograme. Sunt grasa? Daca da care ar fi greutatea ideala pentru inaltimea si varsta mea?

Răspuns Câştigător
| AtateaConditii a răspuns:

E bine atunci daca de la fund in jos, crede-ma nu vrei sa ai picioare slabe si maini subtiri si burta cat popa. Lucreaza cu picioarele, mergi cu bicicleta, alearga.

6 răspunsuri:
| AtateaConditii a răspuns:

Se calculeaza asa: se scade 10 din inaltimea ta si aflii kilogramele normale. De exemplu eu am 1, 65 -10, trebuie sa am 55 de kilograme, tu la 1, 55 ar trebui sa ai 45 de kilograme. Esti grasa. Fa sport.

| LexaLexi explică (pentru AtateaConditii):

Multumesc ca mi-ai raspuns sincer. La burta nu sunt grasa, problema mea sta la picioare. Orice mananc se depune de la fund in jos din pacate. sad

| LexaLexi explică (pentru AtateaConditii):

Multumesc mult de sfat, ai fundita

| AtateaConditii a răspuns (pentru LexaLexi):

E bine atunci daca de la fund in jos, crede-ma nu vrei sa ai picioare slabe si maini subtiri si burta cat popa. Lucreaza cu picioarele, mergi cu bicicleta, alearga.

| ElenaSA a răspuns:

Este greutatatea ideala, dar eu nu cred ca tu nu stii asta.

| Lori78 a răspuns:

Esti foarte bine asa, eu am 1.58 si 48 kg

| andreeascumpi a răspuns:

Pai esti destul de bine la varsta ta cu kilogramele, presupun ca esti mai marunta, nu-i nimic esti perfecta ca structura a corpului.