| scumpika89 a întrebat:

Ce parere aveti : am inaltimea : 1, 62

am greutatea :59 kg

varsta : 13 ani.

ii bine ...sau sunt prea slaba ...sau prea grasa daca sunt prea grasa cum imi recomandati sa slabesc va rog fara raspunsuri porcoase

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Nu esti slaba dar nici grasa dar daca insisti nu ar strica sa mai dai jos4-5 kg dar nu mai mult [in general esti ok]

| MioaraParalescu a răspuns:

Esti cat o batoza!

| LifeIsColour a răspuns:

Buna,cu inaltimea stai foarte bine la varsta ta,si cu greutatea, adica, nu este foarte exagerata insa, ar trebui sa mai slabesti putin, macar vreo 2-3 kg.Nu va fi foarte greu, conteaza sa faci foarte mult sport, sa te hidratezi bine, adica sa bei cam vreo 2L de apa pe zi si, totodata, sa ai grija la alimentatie.Incearca sa mananci multe fructe, legume, mancare gatita, incercand sa scoti din meniul tau zilnic mancarea de la fast-food[daca consumion the phone. Incearca sa alergi, stiu ca nu este intocmai anotimpul perfect pentru sport insa trebuie sa faci efort pentru a da jos kg. in plushappy. Sper ca te-am ajutat!happy