| LexiEla a întrebat:

Am 17 ani si as vrea sa merg sa cumpar prezervative. Dar imi e rusine, desi stiu ca nu ar trebui ca, pana mea, e ceva normal. Cum sa comand fara sa para stanjenitor? Sau imi recomandati sa merg la supermarket si sa iau pentru ca mai apoi sa treaca la casa de marcat si practic nu trebuie sa intreb nimic?

Răspuns Câştigător
| Ririru a răspuns:

Buna,

De oriunde le-ai lua, nu se uita nimeni ciudat la tine si nu te judeca nimeni ca faci sex.
Iar asta pentru ca toata lumea face sex! In primul rand, foarte bine ca te protejezi! Iar in al doilea, stai fara griji, imagineaza-ti cum m-am simtit eu ca fata cand am fost nevoita sa cumpar pentru prima oara prezervative de la farmacie, culmea, nu s-a uitat nimeni urat la nimeni laughing. Cel mai bine le iei de la farmacie, dar e ok si supermarket daca ti-e in drum.
Haide, curaj!

5 răspunsuri:
| wildthing a răspuns:

Cand ti se pare stanjenitor, gandeste-te ca si farmacista si casiera de la supermarket folosesc prezervative din plin.winking

| Violleta2022 a răspuns:

Este o jena de moment, dar trece, imediat cum iesi din magazin cu ele in buzunar happy

| Andrei258 a răspuns:

Mai bine la farmacie

| Acras a răspuns:

Te duci si ii spui as dori un pachet de prezervative ca gata diseara nu ii mai dau in capul lui mutu

| ASDADA a răspuns:

1. Faa. de si mie prezervativelee aleaaa. 2. Clic dreapta delete daten morti mati nu stam la discuti