| Anonim6661 a întrebat:

Salut, am 15 ani. Voua vi s-ar parea ciudat daca ati vedea un pusti de 15 ani cumparand prezervative dintr-un supermarket? (intreb pentru un prieten laughing) ). Lasand gluma la o parte, credeti ca ar fi ok sa ma duc personal sa imi cumpar prezervative sau sa trimit pe un tovaras mai mare (sunt destul de rusinos)? Sa zicem ca am facut rost de prezervative, acum, urmatoarea problema este "unde le tin"? Stau cu parintii in casa si mi-ar fi rusine sa imi gaseasca prezervativele, unde sa le tin?

10 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

De ce intrebi pentru un prieten, lui ii este rusine?
Evident ca ar parea ciudat, ca la 15 ani ai inca un cuc, nu un penis si nu-i recomandat sa te apuci de sex la anisorii astia.
Dupa cum vad, pana la urma sunt pentru tine... odata ce te-ai dat singur de gol, intreband unde le ascuzi ca sa nu ti le gaseasca parintii.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Violleta2022):

Cuculet chiar! Ziceti-i, nu-l iertati.

| Violleta2022 a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai, este in crestere nu?
Ce poti avea la 15 ani ca baiat, cand marea majoritate sunt atat de micuti de inaltime si sub dezvoltati?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Violleta2022):

Dar eu am vorbit foarte serios. Se pare ca mai nou la puță se zice penis.

| Violleta2022 a răspuns (pentru anonim_4396):

Penis i se zice dupa ce ajunge la maturitate, pana atunci, se numeste: puta sau cuc happy

| Evolution a răspuns (pentru Violleta2022):

Salutare, eu te asigur ca la 15 ani se cheama penis in adevaratul sens al cuvantului, unii baieti ca si fete sunt mai dezvoltati sau unii sub-dezvoltati.
Eu la 15 ani mi-am inceput viata sexuala si nu am avut vreo problema sa cumpar prezervative de la magazin, problema era daca nu iti cumparai si o faceai fara.
Daca si in 2019 prezervativele sunt un subiect tabu in Romania... In Germania sunt tolomate de prezervative de la durex.
Nu va mai fie rusine sa cumparati, distrati-va protejatwinking
P.S: Media de varsta unde copii isi incep viata sexuala este de 15 ani, poti cauta pe internet statistici.

| corbulalbrosu a răspuns:

Mergi intr-un magazin mai indepartat de locuinta ta sau intr-o alta localitate si iti cumperi prezervative fara sa te cunoasca cineva.
In privinta celui mai bun si sigur loc in care ai putea sa pastrezi prezervativul te invit sa accesezi link-ul urmator :
https://www.tpu.ro/......ara-ca-am/
Sanatate!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca ai nevoie de baloane pentru ziua ta, se gasesc mult mai ieftine. In plus, prezervativele nu se umfla chiar asa tare, si au si o chestie pe ele, va fi neplacut sa le umfli.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mie personal, mi-ar parea "amuzant" sa vad pe oricine cumparand prezervative laughing.
In locul tau, m-as duce la un supermarket pe care il frecventezi rar sau deloc, la deschiderea sau inchiderea programului.
Unde le tii : arunci cutia care e mare, si le bagi undeva bine :gen intr-un pantof pe care nu-l folosesti, intr-o haina din dulap pe care nu o folosesti prea des.

| mitzok a răspuns:

Si eu tot 15 ani, mie nu imi e rusine sa ma duc sa cumpar, zic sa te duci tu sa citesti ce scrie pe toate si sa ti le iei pe alea pe care le crezi tu ca o sa fie cele mai bune laughing baga-le in sertarul cu chilotihappy