| anonim_4396 a întrebat:

Am 18 ani, am prieten dar m-am indragostit de cineva mai in varsta decat mine ce ma sfatuiti sa fac?

5 răspunsuri:
| SufletDeCopil a răspuns:

Daca intr-adevar iubesti acea persoana mai mult decat iti iubesti actualul prieten atunci eu zic ca ar fi in regulawinking As zice sa incerci sa-l cuceresti si sa-i impartasesti sentimentele pe care le ai fata de elhappy. insa, ai grija.ai putea sa-l ranesti pe actualul prieten cerandu-i o despartire. Mult succes!

| madalina_8123 a răspuns:

Nu ar fi rau sa fii cu cel mai in varsta, doar ca...depinde cat de in varsta e respectivul. Problema ar putea fi ca persoana mai in varsta sa nu te iubeasca, ci, profitand de experienta sa, sa-ti creeze impresia asta doar ca sa te aiba. Te-ai gandit si la varianta ca poate doar crezi ca-l iubesti pe cel mai in varsta, fiind vorba doar de o atractie care se datoreaza maturitatii sale si faptului ca stie cum sa te ia pentru ca are mai multa experienta, cum spuneam si mai sus? E posibil ca, in realitate, sa iti iubesti prietenul si poate ai nevoie doar de un moment de respiro ca sa te lamuresti.

| cssandreea a răspuns:

Poi daca e mai invarsta decat tine cu multi ani te-as sfatui sa ramai cu actualul tau prieten!

| remusinho a răspuns:

De obicei e bine sa iti asculti inima, dar trebuie sa tii cont si de alte aspecte. Persoana de care spui ca te-ai indragostit are aceleasi sentimente pentru tine? Esti sigura ca te-ai indragostit si nu e doar o atractie trecatoare? Oricate raspunsuri vei primi, decizia va fi a ta. Daca iti asculti inima, vei stii ce trebuie sa faci. Bafta

| galuscabuclucasa a răspuns:

Cu cat mai in varsta?