| onelessreason a întrebat:

Am 20 de ani si intodeauna ma uit/imi plac/ ma indragostesc de baieti de 15/16 ani. Toate prietenele mele au prietenii de 22, 23 ani, dar pe mine nu m-au atras niciodata baietii mai mari. Ce credeti ca ar tebui sa fac si credeti ca este ceva neinregula cu mine?

14 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Nu e normal. Fetele se uita/plac, de obicei baieti mai mari.Se spune ca fetele au mintea mai matura cu 3 ani decat varsta lor si baietii judeca cu 3 ani mai putin decat varsta lor.Deci,tu judeci ca o persoana de 23 si stai de vorba cu persoane de 12/13 ani...Ti se pare in regula? Sau nu ai depasit perioada de copilarie sau este cazul sa intervina un specialist.Incearca sa privesti in jurul tau cu mai multa atentie, sigur se va gasi o persoana care sa ti se potriveasca.Pasiunea ta este putin spus, nesanatoasa.Incearca sa nu incalci legile firii si ale bunului simt, poti sa-ti gasesti fericirea, doar incercand sa gasesti lucruri in comun cu persoanele de varsta ta...Bafta!

| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Si eu am o relatie in care diferenta de varsta e de 3 ani, el fiind mai mic decat mine.Si da, si eu sunt atrasa de cei mai mici.Habar n-am de ce... poate pentru inocenta lor, faptul ca ''inca'' nu sunt cocalari si idioti ca cei mai mari.

Chestia e ca actuala relatie merge bine tocmai ca eu sunt foarte copilaroasa iar el destul de matur fata de mine.

Vechea vorba: dragostea nu are varsta.Deci nu te mai stresa si iubeste pe cine vrei!

| Carmen a răspuns:

Nu draga.nu e nimic in neregula cu tine.fiecare are anumite preferinte.sunt si altele care prefera barbatii trecuti de 35-40 ani.important sa te simti tu bine in pielea ta.

| Daysukki a răspuns:

Pai nu mi se pare asta mare problema, eu cunosc persoane a caror diferenta de varsta este de 10 ani. deci la tine e dif doar de 5-4 ani,"dragostea cu are varsta" are prioritate laughing

| iReal96 a răspuns:

Uhh.e bine eu am ap 16 ani nu-mi dai id-ul taurolling on the floor?

| onelessreason explică:

Ma asteptam la ceva de genu laughing, nu mai eu chiar vorbesc serios laughing, cred ca am o problema.

| onelessreason explică:

@Andrada1 da stiu ai perfecta dreptate, am avut timp de 2 ani un prieten cu 2 ani mai mic decat mine, stiu cum e sa-ti manance zilele un copil din asta. Dar se pare ca tot nu m-am lecuit. Problema e ca nici eu nu sunt foarte matura, nu din acest punct de vedere. Eu nu imi doresc o relatie serioasa. Toti baietii de varsta mea isi doresc deja o relatie serioasa si ma cam sperie.

| onelessreason explică:

@greece12 Faptul ca fetele sunt considerate cu 3 ani mai mari, respectiv baietii cu 3 ani mai mici mi se par irelevanta. Nu poti generaliza. happy Nu consider ca incalc legiile firii daca plac pe cineva cu 4 ani mai mic decat mine. Nu e chiar asa de serios totul.
@I'mPerfect(a) Ma bucur ca relatia voastra merge asa de bine. Si da ai dreptate sunt mult mai inocenti si nu au aere de cocalari precum baietii de peste 20 de ani. Cred ca maturizarea la baietii e pe o linie gresita, din pacate.

| onelessreason explică:

@Lemonshu Iti apreciez parerea, dar puteai sa o spui intr-un mod mai diplomat ca asa pari putin frustrat. happy

| Andrada1 a răspuns:

Poate ar trebui sa incerci sa vezi ca baietii de 15/16 sunt prea imaturi mai ales pentru o femeie de 20 de ani. Pana nu-ti dai cu capul nu vezi...Pe bune! Iti mananci zilele pana cresti un copil de 15 ani laughing pana se maturizeaza!

| Andrada1 a răspuns:

Carpe Diem atunci big grin

| Andrada1 a răspuns:

Nu ai nici o problema d.p.m.d.v. am si eu asa o prietena care e la fel.de 3 ani de zile isi mananca zilele cu un copil. Nu o condam ca are atatia nervi. Cred ca ii si place laughing

| Tofeni a răspuns:

Pedofilo...da-mi si mie id-ul tau laughing)))

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Esti pedofila.mergi la psiholog.trebuie sti revii si sa faci diferentaintre simtul de femeie si simtul matern.adica iti trebuie un barbat care sa te reguleze nu un adolescent pe care sa-l cresti si sa-l corupi din punct de vedere sexual.