| alessia a întrebat:

Sunt trista! prietenele mele cele mai bune nu mai vb cu mine deoarece ele plac niste baieti dar baietii aia ma plac pe mine.nu stiu cum sa le explic sa nu mai fie supy ...nu mi se pare corect! aveti niste sfaturi ceva? mersi. dau fundasad:*

Răspuns Câştigător
| Mandy a răspuns:

Sa stii ca cele 2 tipe nu ti-s prietene. Daca erau prietene, intelegeau ca tu nu ai nici o vina in toata treaba asta. Tu fii fata inteligenta si nu te lasa calcata in picioare de domniile lor. Dtai tu linistita ca "scorpiute" de astea, ai sa mai intalnesti in viata. Tu nu ai de ce sa vorbesti cu ele.Trebuie sa-ti schimbi anturajul, fiindca daca continui asa. o sa ajungi sa umbli ca un catelus dupa ele. Tine capul sus, si treci peste asta.Esti frumoasa, baietii te plac, ce poti sa faci? sa te uratesti numai pentru "prietenele" tale? Sa fim serioase...
So, take care! :*

4 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| alessia explică:

Ms pentru raspunsuri la toti.asta cred si eu. dar asta e na.pacat ca nu pot sa dau fundita la toti.happyhappy

| SimSim196 a răspuns:

Pai trebuie sa vorbesti deschis cu ele.
Probabil ca plac un grup de baieti.
Tu incearca sa le explici ca nu este vina ta ca esti "placuta" de acei baieti.
Si chiar nu ai de ce sa platesti cu prietenia voastra pentru lucrul asta.
Daca tu placi pe vreoun baiat din grupul respectiv trebuie sa le explici ca daca ele sunt prietene adevarate si tin cu adevarat la tine vor "accepta" ca u sa fii impreuna cu el iar voi sa ramaneti prietene in continuare.
Daca nu placi pe niciunul dintre ei atunci poti sa le explici ca nu ai nicio legatura cu ei si pur si simplu nu esti u de vina pentru ceea ce "simt" (intr. un fel) baietii respectivi.
Te pup si multa bafta.:*

| nicoleta_8667 a răspuns:

Un baiat sau mai multi baieti nu ar trebui sa fie motivul unei rupturi intre prietene.incearca sa le dai de inteles ca nu e intereseaza acei baieti iar daca ele intr-adevar iti sunt prietene vor intelege situatia.Prietenii adevarti nu fac ce au facut ele.