| Inafc a întrebat:

Daca am făcut sex neprotejat și prietenul meu a scos cucul înainte să aibă loc erecția și i-a dat drumul pe mine pe burta iar după m-a șters pe burta cu un servetel uscat și dupa aia și-a introdus mâna oleacă în vagin.
Dar era ud pe mana.
Sunt șanse să rămân gravida?

Răspuns Câştigător
| Emilian65 a răspuns:

Nu.

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu stiu cati anisori ai, dar evident nu ai nici cele mai simple notiuni de antomie a corpului uman, daca tu crezi ca o femeie poate s aramana gravida cu degetele sau mana murdara.

Iar in ce priveste ca baiatul a urinat pe tine, ca aia nu era sperma atat vreme cat penisul nu era nici macar in erectie, asa dupa cum afirmi tu in topic:
"...a scos cucul înainte să aibă loc erecția și i-a dat drumul pe mine pe burta"

| dullcat a răspuns:

Buna.Am citit ca ti-a venit menstruatia azi dimineata, dar tot as vrea sa adaug niste lucruri ca sa fii informata pe viitor.Sexul se face doar cand el are erectie, deci cred ca ai vrut sa scrii ejaculare.Problema e ca metoda retragerii inainte de ejaculare nu este eficienta, ai mare grija daca ai auzit asta sau ti-a spus el fiindca nu-i asa.

,, Metoda retragerii aruncă în joc o rată de eșec semnificativă. In termeni matematici, există probabilitatea ca în peste 26% dintre cazurile în care este folosită (1 din 4 contacte sexuale!), să apară o sarcină nedorită. Unul dintre factorii de risc lichidul preejaculator, care poate conține spermatozoizi perfect pregătiți să fecundeze ovulul și care poate fi eliminat încă din momentul în care bărbatul are erecție. Așadar, chiar dacă multe femei spun că partenerul se controlează foarte bine și ejaculează în exteriorul vaginului, aceasta nu este o condiție suficientă pentru a preveni apariția sarcinii. În plus, există situații în care bărbatul nu poate controla perfect momentul ejaculării. Dacă punem la socoteală și stresul cauzat de îndoieli și tragem linie, avem, fără îndoială suficiente dezavantaje ale folosirii acestui tip de protectie.'' -https://www.planificaneprevazutul.ro/metoda-retragerii/

https://www.planificaneprevazutul.ro/......ina%cc%86/

https://doareu.com/metoda-retragerii-un-risc-prea-mare/

| AliGab a răspuns:

Bla bla bla...fa un test de sarcina dupa 10 zile de la aceasta experienta si vei afla. Va arde de "joaca", dar nu de responsabilitati

| Inafc explică (pentru AliGab):

Bla bla nu m-ai ajutat cu morocanoa

| AliGab a răspuns (pentru Inafc):

Cum nu te-am ajutat? ...Tocmai te-am pus in tema ca exista teste de sarcina ca pare ca nu stiai de existenta lor.

| Madaxo97 a răspuns:

Foarte mici sa zicem, depinde daca avea spermă pe mâna sau nu, sau in ce perioada a lunii erai.

| Robert2526 a răspuns (pentru Madaxo97):

"Foarte mici sa zicem, depinde daca avea spermă pe mâna sau nu, sau in ce perioada a lunii erai."

In ce perioada a lunii?laughing) La final de luna esti mai fertila sau cum? Conteaza si ziua saptamanii? Daca e luni, sunt sanse mai mari?

| Madaxo97 a răspuns (pentru Robert2526):

Here we go again laughing

| Robert2526 a răspuns (pentru Madaxo97):

Daca imi plac raspunsurile tale...
Uite chiar sunt si eu curios, am mai multe intrebari pentru tine.

Daca ai sperma pe deget si bagi degetul in vagin, ramai sau nu insarcinata? Tinand cont de perioada de 7 zile de fertilitate?
-in ce perioada a lunii ramai mai usor? la inceput, la final?
-in 13 mai, cazul de azi, e mai mare sansa?

Spui ca sunt foarte mici sansele si ca depinde daca avea sperma pe mana sau nu. Daca nu avea, tot sunt sanse?

Serios, au inceput sa imi placa raspunsurile tale.

| Madaxo97 a răspuns (pentru Robert2526):

Trebuie sa iți fac un desen ca sa înțelegi si nu se poate aici laughing
"in ce perioada a lunii ramai mai usor? la inceput, la final?
-in 13 mai, cazul de azi, e mai mare sansa?" - pai de unde sa stiu eu cand i-a venit fetei menstruatia luna asta sau daca i-a venit sau nu, cand am zis ca depinde de perioada din luna, ma refeream la ea, in cazul ei. Sau uite cum consider eu fazele lunare, fazele ciclului menstrual si fertilitatea, din ce am citit si documentat eu pana acum : deci ciclul menstrual are 28 zile, sa zicem ca pe data de 1 a lunii vine menstruatia si tine 4-5 zile, in medie, bun. Dupa asta următoarele zile de pe 6 până pe 12-13 a lunii, desi nu se afla in perioada fertilă, daca face sex in data de 11, 12, 13, are șanse mici sa rămână, dupa asta, vine perioada fertilă, de pe 12 pana pe 18-19 a lunii, in aceasta perioada șansele sunt mari de sarcină dacă are loc act sexual neprotejat. Apoi, daca m-ai urmărit pana aici cu atenție, după perioada fertilă si pana vine din nou menstruatia,(18-28 a lunii) consider ca nu se mai poate instala o sarcină, nu mai are sens, pentru ca perioada fertilă a trecut deja, si spermatozoizi nu au cum sa supraviețuiască pana la următoarea ovulație. Ia zi, am zis bine acum? Am o gândire cat de cat sănătoasă față de tine care consideri perioadă fertilă doar 10 ore, ce zici? happy laughing tongue

| Robert2526 a răspuns (pentru Madaxo97):

Ai zis "perioada lunii" nu e egal cu "a cata zi a ciclului menstrual". sau?

Pe un ciclu de 28 de zile cum ai zis tu, ai gresit grav zilele alea happy
Ai faza foliculara, zilele 1-14 ( mai mult sau mai putin) La finalul fazei foliculare se elibereaza ovulul si apoi se trece la faza luteala ( asta dureaza strict 14 zile, la orice femeie)

Pana aici ai inteles?

Perioada fertila e cat traieste ovulul ( adica atunci are loc "magia"). Si pe calculul tau, ai gresit oricum perioada fertila laughing)

| Madaxo97 a răspuns (pentru Robert2526):

Pai am zis din perspectiva mea, cum vad eu fazele lunare, cum ai zis si tu, mai mult sau mai putin 14 zile, nu e chiar asa, sunt 4 săptămâni intr-o luna, una sangerezi, una e perioada fertila si celelalte 2 sunt faza foliculara si luteala. Faza foliculara are 14 zile pentru ca se calculează din prima zi a menstruatiei. Si cea luteala e imediat dupa ovulație pana la menstruatia următoare. Oricum nu are treaba cu ce vorbim noi, iar ai spus prostia cu "perioada fertilă a femeii e atât cat traieste ovulul", - TOTAL FALS, te provoc sa te duci la un doctor sa ii spui asta in față sa vedem ce faci, te contrazici si cu el? O sa repeți același prostie la infinit, la un moment dat o sa ma plictisesc sa iti mai răspund laughing

| Inafc explică (pentru Madaxo97):

For Yu or my

| Madaxo97 a răspuns (pentru Inafc):

Scuze, răspunsul era pentru tipul de dinainte, robert2526 laughing ne-am contrazis pe tema asta si la alta postare si de aia am zis "here we go again" laughing

| Inafc explică:

Acum sunt linuștita mi-a venit menstruația azi dimineata