| anonim_4396 a întrebat:

Am 21 de ani si sunt indragostita pana peste cap de un barbat de 37 de ani, insurat...de anul trecut tot incerc sa-l uit, mi-am facut si prieten, dar soarta a facut sa ajung sa lucrez in vara asta in acelasi loc in care am lucrat si vara trecuta, unde l-am cunosut pe el. Anul trecut am reusit sa-l resping dar acum...am tot incercat sa-l dau la o parte dar pana la urma am cedat. sunt cu el de o luna, eu nu mai lucrez acolo, dar inca ma cauta in fiecare zi si face tot posibilul sa ne vedem... cateodata ma suna noaptea si imi zice ca e in drum spre mine, vine sa ma vada ca ii e dor de mine... Am incercat amandoi sa-i punem capat dar nu suntem in stare, ne-am dat viata peste cap, pentru ca suntem nebuni unul dupa altul, si stim ca nu e bine ceea ce facem. de fiecare data cand incerc sa ajung la o solutie imi vine sa ma dau cu capul de pereti pentru ca nu stiiu ce sa fac! Daca as fi stiut ca nu-si doreste decat sex de la mine, as fi terminat-o, dar nu mi-a cerut asta, nu s-a intamplat, si chiar ne e teama sa facem asta, pentru ca sentimentele ar fi si mai puternice... ce e de facut in situatia asta?crying

23 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, este foarte dificila situatia... te inteleg, pe deoparte il iubesti si ai vrea sa fi cu el, dar pe de alta parte e insurat si are o familie... daca te iubeste asa mult, ar putea sa divorteze pentru tine, daca dragostea dintre voi e asa mare pentru ca nu are rost sa suferiti amandoi... dar daca el nu are de gand sa renunte la sotie, asta e, nu cred ca ti-ar placea sa fi mereu amanta, incearca sa te indepartezi de el daca nu se poate...

| fabiola a răspuns:

Daca ai mandrie si trebuie sa ai, nu accepta sa fii vioara a doua, sa fii refugiul neimplinirilor lui. Apoi lasitatea de care da dovada, pe sotie nu o paraseste caci are unde manca, dormi, etc, tie iti rapeste cei mai frumosi ani pe care ar trebui sa-i traiesti.

| liz23 a răspuns:

Buna,
Consider ca situatia nu-si are rostu, pentru el vei fi mereu a doua, timpul trece iar u iti pierzi cei mai frumosi ani asteptand pe cineva care are o familie, are o respoabilitate fata de ei. Iti vine s te dai cu capu de pereti pentru ca ti-e foarte greu sa accepti solutia in sine. Esti constienta ca nu faci bine si tragi de timp, sa-l mai vezi o data...sa-ti mai spuna cat de nebun e dupa tine... Cand u vei avea familia ta, ti-ar placea sa-ti faca sotul tau asa? Frumusetea este trecatoare, el avand o varsta vrea ceva tanar, plin de naivitate, peste cativa ani tot una de 20-21 va cauta iar u vei ramane doar cu un gust amar. Respecta-te pe tine si iesi din situatie, este greu dar trece treptat. Convinge-te ca ti-ai dat deja viata peste cap si trebuie sa incepi de undeva sa repari.

| Parintele a răspuns:

Propune-i sa ramana doar al tau, intelegi? sa divorteze. Atunci o sa vezi daca chiar te iubeste sau e doar o aventura pentru el. Ai grija ca barbatii la varsta asta sunt foarte sireti si au experienta astfel incat ar putea sa te joace usor pe degete.

| xibalba a răspuns:

El e intr-o situatie care ii e foarte confortabila: sotia probabil nu stie de ce se intampla intre voi, acasa la el gaseste masa pusa, are unde dormi si la tine vine cu pretextul ca ii e dor de tine. Ciudat. Analizeaza bine si afla daca chiar nu vrea sex de la tine. Poate iti da doar impresia asta, de aia si trage de timp, ca sa aiba terenul pregatit.

In plus... tu stii ca strici o casnicie? Vorbesc in cunostinta de cauza, tata a inselat`o pe mama si de cand s`a aflat lucrul asta nu numai ca eu il dispretuiesc enorm pe taica-miu, dar certurile sunt din ce in ce mai dese. Te`ai gandit ce i`ai putea spune sotiei sale daca afla? O sa negi cu nesimtire? Prioritatea e familia sa, asa cum familia ta va fi prioritatea cand vei avea una. Daca te iubeste si e nebun dupa tine, de ce nu divorteaza sa fie cu tine? Cere`i asta si o sa vezi cum va da inapoi. El stie ca e doar o aventura si tu stii asta. Cel mai bine e sa puneti capat prostiei asteia pana nu ii afecteaza pe ceilalti!

| cris82ro a răspuns:

happy imi pare cunoscuta aceasta "situatie"... in fine... Dupa cum obesrvi toata lumea te trimite in "viitor" sa presupui ce se poate intampla cu voi! NU e bine zic eu, sa mergi in continuare cu el! Trage de tine, pleaca din oras undeva la cineva la o ruda. stai acolo vreo saptamana, apoi intoarce-te si respinge-l de fiecare data! O sa poti pentru ca trebuie! (Compromisuri ca sa iti fie tie bine.) e vorba de viitorul tau si nu o sa il ai cu un om mult mai in varsta ca tine. El stie unde sa te "atinga" cu vorbele si d`aia cedezi. Fii mai rece. mult mai rece, nu-i mai da atentie si pleaca singur!

| Delia a răspuns:

Ti-am raspuns si la prima, iti mai raspund odata.Sigur ca te face sa crezi ca nu-si doreste sex de la tine. El asteapta sa faci tu primul pas in directia aceasta, sa-l doresti atat de tare, incat sa-i propui tu prima.Normal,la varsta asta barbatii stiu sa aiba rabdare, nu mai sunt impulsivi ca adolescentii.Si totul va porni din partea ta, astfel ca niciodata nu-l vei putea acuza ca el a vrut sex.
Eu iti propun sa-ti imaginezi un scenariu:ce va fi cu voi peste 3-5-10 ani. Unde te vezi cu el? Daca te mai vezi cu el. Sper sa iei decizia cea mai buna pentru tine.Cu bine.

| MM a răspuns:

Ce tie nu-ti place, altuia nu-i face. Pune-te in locul sotiei, nu cred ca ti-ar conveni deloc situatia. Si cum poti sa ai incredere in el? Daca el isi inseala sotia, ce garantie ai ca nu o sa te insele si pe tine candva? Ar trebui sa-ti traiesti altfel anii tineretii, nu cu barbati casatoriti care habar-n-au ce vor de la viata, desi se dau maturi si intelepti.

| frumusica80 a răspuns:

Poi vreau sa-ti spun ceva .an situatia ta am fost si eu dar...sa antamplat antroo zi ca cineva sami de´deschida ochii si acel cineva a fost... sotia lui.Sti tu locul de amante nu-i prea frumos pentru noi ca santem tinere si atati baieti sunt numai trebuie sai cautam cei mai buni pentru noi nu crezi?

| zanabuna a răspuns:

Se mai intampla si cazuri in care barbatii casatoriti se indragostesc de fete tinere.insa nu va fi totul roz, mai ales daca are copii. el nu isi va lasa sotia, copii pentru tine.(dar cine stie)daca iti place f mult de el, eu zic sa il pui la incercare, sa vezi daca te vrea numai pe tine, sau mai vrea si pe altele...bft

| carmi_6480 a răspuns:

Daca te-ar iubi cu adevarat ar fi divortat nu crezi? Ar fi fost cel mai bun mod de a-ti dovedi e un nesimtit pentru ca isi minte sotia si eu sunt maritata si nu as vrea sa fiu in pielea ei. El sigur trce prin criza de 40 de ani care il face sa se comporte.

| cinenuvedenustie a răspuns:

Indeparteaza-te cat de repede poti de el...sunt in aceeasi situatie ca si tine(numai ca are cativa ani peste 43)...trebuie sa intelegi ca totul este teatru pur, ca acesti indivizi au actoria in sange si stapanesc ffff bine arta disimularii!

| cinenuvedenustie a răspuns:

Gandeste-te cata satisfactie are el cand vede ca pe zi ce trece, tu cedezi din ce in ce mai mult!

| anonim_2791 a răspuns:

Pote nu tea aratat acum ca el vrea de la tine numa sex si mai asteapta putin si dupa acea pote iti propune...ar trebui sa nu te mai vezi cu el si sa nu-i raspunzi la telefon daca ii si insurat si sa incerci sa il uiti

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Agec, am trecut (și trec) prin același lucru ca și tine. Exact aceeași poveste, tatăl meu a înșelat-o pe mama, ea a aflat și... certuri și numai certuri.
Cât despre întrebarea pusă aici de dom'șoara anonim, eu îți zic să-ți bagi mințile în cap, dă-te cu capul de pereți dacă nu merge altfel, și lasă-l în pace.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Are caracter tipul.isi scoate verigheta cand...vine? maritate cu el ca te iubeste il iubesti. si cand are o proasta care-l asteapta acasa el inseala fiindca are caracter. e fidel lui insusi nu scapa nimic niciodata. daca eu la 45 de ani as fi in locul lui ce crezi ca as face pentru tine? pentru a fi impreuna? ia ghiceste.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Woooow

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Hello...nu cred ca are nici un rost, cauta ceva pentru tine si nu accepta sa fii cealalta ca e clar ca sotia lui e prioritara...trebuie sa supravietuiesti dezamagirilor si sa te trezesti ca poti trece peste toate bazandu-te doar pe tine...stiu ca la inceput o sa fie greu si ca fara sa vrei iti vei aduce aminte de clipele petrecute impreuna si ca poate ai da orice sa le poti retrai dar nu uita ca multumirea vine atunci cand ne dam seama ca ceea ce ne da Dumnezeu este mult mai bun decat ceea ce ne dorim noi...meriti multa dragoste, sinceritate, devotament, incredere si mult sufletiar toate astea nu ti le poate oferii un barbat insurat.pretuieste-te mai mult

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

laughingeu am trecut printr-o situatie identica ca a tabig grin.numai ca la noi s-a finalizat in felul urmator:
-el a divortat
-noi am avansat relatia
-in prezent avem o casnicie minunata si plina de dragoste
-si avem si un bebica pe drum...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca el nu poate renunta la sotia sa, ata inseamna ca... tine la tine dar daca era si mai nebun dupa tine renunta de mult. Daca nu are copii e si mai bine dar te sfatuiesk sa nu te bagi peste ei pentru ca te-ai simtii vinovata dupa aceeawinking

| andyman a răspuns:

"ce tie nu iti place altuia nu ii face"... nu e potrivit sa fii cu el pentru ca intri in pacat si a doua la mana distrugi ce Dumnezeu a binecuvantat si anume Familia

| PurpleSky_3921 a răspuns:

Nu tu ar trebui sa stii ce sa faci, ci el... tu trebuie doar sa stai si sa observi, iar el..., el sa fii convinsa ca vrea doar sa se culce cu tine, k tot ce ti a zis e doar sa te abureasca si sa te tina cat mai mult innebunita dupa el, ca sa profite cat mai mult; da! astea sunt cuvintele:sa profite. Sigur te ai gandit si tu la asta, nu ti zic decat atat, sa ti asculti instinctele, ele nu te inseala, plus nu e potrivit pentru tine; si sa stii ca diferenta de varsta e imp pentru el, la fel si familia lui, mai presus de tine. Daca vrei o aventura, fa o, dar numai asta o sa fie intre voi, dar sa nu regreti dupa.si crede ma vb din experienta, eu 22 de ani am, el avea 35, dar nu era casatorit. Nu ti zic decat atat: deschide ochii!, k ii deschizi pentru Tine.

| raca a răspuns:

Sotul meu are 37 de ani, sper ca nu e elcrying( Daca iubitul tau ar fi sotul meu si va iubiti asa de mult, as vrea sa-l convingi sa-mi spuna, dupa 10 ani de casatorie cred ca merit asta, si as vrea sa o faca pentru a putea sa merg si eu mai departe.Traiti-va dragostea, dar nu calcati peste "cadavre"; fara minciuni -asta trebuie sa fie o dragoste adevarata!