| catiusa_4389 a întrebat:

Am 22 de ani si eu cu partenerul meu dorim un copil...am o scurgere alba cremoasa si mi-a intarziat 4 zile dar mereu am intarzieri.credeti ca sunt insarcinata?

6 răspunsuri:
| doar.pt.voi. a răspuns:

Daca a ejaculat in tine, da, sunt sanse, dar daca nu, nu. Cel mai bine e sa faci un test de sarcina.Vei sti mai probabil daca esti sau nu insarcinatahappy bafta multa.si sper ca te-am ajutat.

| Zoombe3 a răspuns:

In legatura cu scurgerea ar fi bine sa mergi la ginecolog, fiindca daca o lasi netratata, ai putea ajunge in situatia de a nu a mai putea avea copii, decat un test de sarcina, mai bine mergi la ginecolog, in pretul consultatiei afli si de bebe si tratezi si scurgerea.

| madalina2727 a răspuns:

Daca ai mereu dereglari atunci nu poti sti daca esti insarcinata dupa doar 4 zile de intarziere.Mai asteapta, vreo 2 saptamani apoi fa un test de sarcina si du-te la un ginecolog. oricum ar trebui sa te duci pentru aceste dereglari si scurgeri.ma bucur ca va doriti un copil si sigur il veti si avea, mai devreme sau mai tarziu.

| madalina2727 a răspuns:

Pt intrebarea anonimei:de la o varsta toate fetele, femeile au anumite scurgeri.Asta e un semn ca organismul nostru e sanatos.La tine la 12 ani e normal, in curand daca n-ai avut inca vei avea si menstruatie ca toate femeile de de fapt.Nu ai de ce sa te sperii sau sa faci ceva anume pentru ca e normal ceea ce ti se intampla.Secretiile astea vor fi cam tot timpul la fel, adica albe cremoase.Doar cand se schimba culoare sau miros urat e un semn de ingrijorare, in rest nu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am 12 si am scurgerea aia cremoasa.si nu mi-am inceput viata sexula... ce sa fac?

| catiusa_4389 explică:

Da, sigur ca a ejaculat, locuim immpreuna de un an.ideea e ca eu sunt in Italia, deocamdata acte nu am.asa ca medic e putin probabil sa gasesc, de aceea am vrut ajutorul vostru. el e de aici si se sbate sa imi poata lua un medic.va multumesc