| Rebeccarebecca27 a întrebat:

Buna! As vrea un raspuns serios la intrebare.
Imi intarzie menstruatia deja de 5 zile, mentionez ca in ultimele 3 luni mi-a venit la aceeasi data. Ultimul act sexual l am avut aproape acum 3 sapt, a fost neprotejat sa zic asa doar vreo 5 secunde apoi baiatul si a pus prezervativul. Totusi am facut un test de sarcina, dar acesta a iesit negativ.
Simptome nu am, doar o scurgere alba, abundenta, cremoasa, fara miros.
Sunt sanse sa fiu insarcinata sau e doar o intarziere?

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Un test corect de sarcina se poate face DUPA 21 de zile de la ultima partida sexuala, cu prima urina de dimineata!

Repeta testul de sarcina, dupa 21 de zile!

| dullcat a răspuns:

Probabil e doar o intarziere. Mai poti face un test pentru a te convinge.

| VoidEternal a răspuns:

Dacă zici că au trecut 3 săptămâni de la act și ai făcut test de sarcina atunci nu poate fi vorba de o sarcina doar daca vorbim de un fals negativ. Dacă vrei să fii sigura mai aștepta 3 zile și mai fa un test.

Cel mai probabil întârzierea menstruației are legătură cu acea scurgere. Partenerul tau de sex este iubitul tau? Sunteți de mult timp împreună? Sau a fost ceva pasager? Întreb pentru a exclude posibilitatea unei boli cu transmitere sexuala.

| Rebeccarebecca27 explică (pentru VoidEternal):

Este partenerul meu de mai bine de un an de zile. Nu este vorba de o boala.
De obicei inainte de menstruatie ma dor sanii, si acum ii simt sensibili dar nu ca lunile trecute. Partenerul meu spune ca este exclus ca eu sa fiu insarcinata, dar mie imi este teama, de accea am vrut si o alta parere

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt dereglari hormonale. Daca persista scurgerea te sfatuiesc sa faci un test Papanicolau si un examen bacteriologic, iar daca nu inseamna ca atunci ai intrat la ovulatie. Iar data viitoare, protejati-va si totusi pentru linistea ta iti sugerez aceste doua examinari.

| Vasilake a răspuns:

De boli venerice ai auzit?

| Vasilake a răspuns:

Da' tu Rebecca de ce l-ai lasat sa-ti bage car-ul in mij fara cauciuc pe hel?