| Cristian226 a întrebat:

Am 22 de ani și nu am avut niciodată o prietena și nu știu cum sa fac sa abordez o fata.Sunt timid din fire si nu îmi plac cluburile,festivalurile, concertele etc.Am tot cerut sfaturi și toți îmi spun ca trebuie sa ma bag în vorba cu fetele dar nu știu cum sa vorbesc cu ele și ce ar trebui sa spun prima data.De exemplu dacă îmi place de o fata ce ar trebui sa îi spun prima data sau ce sfaturi îmi dați cei care ați mai fost în astfel de situații? Câteodată simt ca nu sunt făcut pentru a avea o relație cu o fata și îmi este frica ca dacă încerc ma fac de ras.

11 răspunsuri:
| sweetys a răspuns:

Lucreaza cu tine mai intai. Nu poti sa ai pretentii ca o persoana sa te placa si sa se apropie de tine, daca tu esti retras si nu ai chef de viata. Nu te obliga nimeni sa iesi unde este aglomeratie extra mare, sau sa te bagi in seama cu o tipa pe strada, ca sigur nu e ceva placut pentru ea, si nici pentru tine nu va fi. De aceea exista si aplicatiile de dating. Oricine s-a facut de ras la un moment dat, doar ca nu toti recunosc sau mai bine zis nu toti baga de seama. Oricui i se poate intampla.

| RAY a răspuns:

Eu unu nu am abordat, m-am întâlnit cu o fata și ea mă sărutat, tot așa și cu o femeie ea mi-a propus, daca atragi vei fii abordat, eu că sunt gras nu sunt atrăgător, slăbește și baga masa musculara

| sierra1 a răspuns:

~nu am avut niciodată o prietena... ce sfaturi îmi dați~

fii atent cu/la ele in mediul in care te invârți (job/facultă/...) Asta in prima fază

| haileewatson a răspuns:

Dar tu ai trait sub o piatra? sau de ce nu ai abilitati minime de socializare la 22 de ani?

| Cristian226 explică (pentru haileewatson):

Nici eu nu știu de ce.Nu știu exact care este problema cu mine.De ieșit ies în lume călătoresc dar mai mult o fac singur.

| dullcat a răspuns (pentru Cristian226):

Buna.Eu cred ca trebuie pur si simplu sa-ti aduni curajul si sa cauti o situatie favorabila.Chiar nu este niciun loc pe care il frecventezi unde sa vina si o fata care iti place? O cafenea sau ceva? Ar fi un punct bun de pornire. Nu e deloc greu sa ii spui: Buna.Am vazut ca ne tot intersectam pe aici.Imi dai voie sa iti cumpar o cafea?

Daca spui ca iti place sa calatoresti, sigur iti poti gasi un cerc social pe grupurile dedicate de Facebook.Sansele sa gasesti pe cineva astfel cred ca sunt destul de mari, fata de ce faci acum, asteptand sa sara iepurele de unde nu-i.Sa abordezi asa pe strada nu e deloc o idee buna, deoarece toate fetele si femeile au in subconstient ideea de stranger danger, cele mai multe asa fiind crescute.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La 22 de ani ar trebui ca ELE să fie INTERESATE de tine ca bărbat.

Dacă până la 22 de ani absolut nici o fată nu a vrut să fie EA cu tine în 5 ani de când aveai 17 ani cam NU ai ce face la cum ești acum ca tip de bărbat.

SCHIMBĂ-TE TOTAL IMEDIAT ca tip de bărbat

- îmbrăcăminte

- aspect

- stil de vorbit

- mod de adresare

Dacă NU faci asta o să ajungi ca ăia de 30 de ani care pun întrebări pe site TPU că sunt virgini și nici o fată nu se uită la ei.

Mai e ceva - vezi că aici o să primești sfaturi de la fete sau femei de tip CĂRUȚE bocci, urâte și grase care și astea sunt singure și virgine și la 25 - 27 - 30 de ani.

Să NU te iei după sfaturile lor că nici DRACU nu se uită la URÂTELE astea care fac pe atotștiutoarele în toate domeniile, inclusiv de sex și iubiri.

| Slv07 a răspuns:

Nu trebuie sa faci nimic frate, invata sa traiesti asa pentru tot restul vietii, nu e capat de lume

| Slv07 a răspuns:

Cursurile lui Loren Loghin de la Fara Sens Tv te-ar ajuta mult in astfel de situatii, merita sa iei texting mastery sau sa faci coaching cu el, chiar daca se autoproclama cel mai cel alpha barbat din Romania, cu toate ca noaptea se linge cu o soba de teracota, dar el a zice ca a dezvirginat sute de baieti cu lectiile lui, merita sa dai si tu 5000 de bete

| mionix00 a răspuns:

Nu iti plac cluburile, festivalurile, concertele, cu alte cuvinte esti un suflet batran si antisocial. Cea mai buna idee e un double date. Roaga un prieten sa vorbeasca cu iubita lui sa isi cheme o prietena singura si sa iesiti toti 4, e cea mai simpla si buna metoda si desi poate fi awkward initial, odata ce te relaxezi te vei simti confortabil si de acolo te descurci; te va ajuta faptul ca e si prietenul tau acolo si nu esti doar tu cu ea. Bafta.

| Roger18281 a răspuns:

Ești terminat