| Vitaminaz a întrebat:

Ma ajuta cu niste sfaturi? Cunosc o fata de aproape un an si cred ca m-am indragostit de ea. Nu am mai simtit ce simt pentru ea pentru nicio alta fata.Ea cam crede ca schimb fetele ca pe sosete si ca nu pun suflet intr-o relatie. E adevarat.Pana acum cam schimbam iubitele ca pe sosete pentru ca nu reuseam sa ma atasez de niciuna. Acum m-am indragostit pentru prima data de o fata.As face orice pentru ea. Vorbim aproape toata ziua si aproape toata noaptea.De fel eu nu sunt foarte sociabil si nu pot sa vorbesc cu oricine deschis si mult.Insa cu ea mereu gasesc un subiect.O consider cea mai buna prietena. Imi e frica sa ii zic ca m-am indragostit de ea. Daca ea nu simte la fel? Desi cateodata imi da motive sa cred ca simte la fel, iar cateodata nu. Nu mai stiu ce sa cred si ce sa fac. Daca ii spun si nu simte la fel nu cred ca as mai putea sa vorbesc cu ea de rusine. E o fata minunata. A reusit sa ma schimbe in bine si sunt destul de incapatanat. Doar ea a reusit sa faca asta.
Deci ce credeti ca e bine sa fac? Ma puteti ajuta cu niste sfaturi?

4 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

E bine sa-i spui adevarul.
Dar nu brusc si dintr-o data.
Iesiti undeva si incepe o discutie despre tine.
Despre tine cel de ieri si despre tine cel de azi, cum te-ai schimbat si cum ea a reusit sa faca toate astea, prezenta ei in viata ta...si usor, usor, analizeaza-ti sentimentele fata de ea cu voce tare.
Personal, cred ca ai sanse si fata va fi impresionata de marturisirea ta toatala, pe mine m-ai convins...pentru ca la primele randuri,m-ai facut sa ma incrunt "Cunosc o fata de aproape un an si cred ca m-am indragostit de ea.", cum adica "cred ca m-am indragostit de ea", doar crezi?
Dar apoi, ascultandu-ti povestea, m-ai convins...si o vei convinge si pe ea, spune-i adevarul, usor, gradat si sincer.
Privind-o in ochi!
Ati putea fi foarte fericiti si ti-o doresc din tot sufletul!

| justsummer a răspuns:

Ar trebui sa-i spui ca a reusit sa te schimbe si sa-ti arate ca ai nevoie de o singura fata pentru a fi fericit, iar ea e aceea persoana. Dar spune-i toate astea cand esti langa ea nu la telefon sau intr-un mesaj ca sa-i poti observa reactia si ai putea incerca sa o iei de mana incet.

| lacrima15 a răspuns:

Hey! eu te sfatuiesc sa ii spui ca o cam placi! nu-ti da in cap. ii marturisesti precum ne-ai spus si noua. am un prieten de 2 ani si ma iubeste foarte mult. ar face si el orice pentru mine si eu pentru el. curaj! nu o sa te omnoare nimeni si ai un avantaj poate si ea te place si o sa aveti o relatie minunata. asa caa incercarea moarte n-are. daca o iubesti si ai face orice. fa-o si pe asta! spune-i ca ai ceva sa-i marturisesti. bafta :*

| Raul5765578 a răspuns:

Daca nu-i spui ca o iubesti automat ai pierdut-o dar daca ii spui poate ca ai ceva sanse incearca cu rusinea mori de foame