| anonim_4396 a întrebat:

Am 23 de ani, nu am avut nicio tangenta cu vreun baiat pana acum, adica nu am avut nici macar primul sarut, o relatie si asa mai departe. Trebuie sa ma ingrijorez?

18 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Pe aici sant doritori de 20 - 24 care vor femeie. De multe ori iti pare rau ca ai stat cu cineva sau nu merge bine relatia, asa cum esti nu ai nimic de pierdut

| stef87 a răspuns:

Fiecare intelege ce vrea prin relationare, prin prietenie si altele. Izolata complet nu ai cum sa fi fost de baieti. Faptul ca nu ai avut o relatie se poate datora faptului ca te-ai concentrat pe studii, sau poate ai avut o gandire mult mai matura decat cei pe care i-ai avut in jur, deci nu avea ce sa te atraga. Sau poate te-a atras, dar a evitat ( insa nu ai mentionat ca detaliu).

Poate pur si simplu esti tipul de persoana care nu dezvolta anumite sentimente, nu poate sa spuna ca are anumite sentimente, pana nu cunoaste cu adevarat persoana, sau poate esti atrasa de oameni inteligenti ( vezi sapiosexualitate).

Motive de ingrijorare? NU

| RAY a răspuns:

Numai te lua după gura sloboda a lumi, trăiește cum dorești, acum vei avea plina mesageria de msj

| Mosotti a răspuns:

Nu e motiv de ingrijorare, sa te ingrijorezi daca ai vreo boala ceva, nu daca n-ai iubit, poti sa n-ai si la 50 ani, tot nu e problema daca te simti bine cu viata ta.
Totul e sa te simti bine cu viata ta, atat conteaza, nu daca ai sau nu iubit.

| Sofer a răspuns:

Discuta cu băieți. Ieși la întâlniri și care vezi ca o să-ți placa. Mergi mai departe.

| CIaudiu a răspuns:

Depinde care sunt motivele pentru care nu s-a putut. Daca este vorba despre lipsa unor abilitati sociale cam e cazul sa te ingrijorezi si sa faci ceva in privinta asta.

| Niciunnumedeutilizator a răspuns:

Nu, e normal așa.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Dar ai incercat macar sa relationezi cu baietii, sa cuceresti vreo unul?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Hei

Depinde, care sunt principiile tale când vine vorba de relații, ai visat mereu la asta, începi să îți dorești abia acum, te vezi într-o relație, simți nevoia de așa ceva, te stârnește ceva când vine vorba de sexul opus?

Chiar și dacă începi să îți dorești asta nu ar trebui sa fie o îngrijorare pentru că ești tânără și poți face asta oricând, doar sa nu pleci capul pe o ureche și să te trezești la 30 de ani la fel

Pe langa asta un sărut sau sa faci sex cu cineva nu e altceva decât ceva fizic, dincolo de lucurile astea fizice prin care ne manifestăm, este vorba despre alte lucruri mai profunde

Cum ar fi felul în care rezonezi cu cineva, conexiunea, chimia și potențialul de a construi împreună, de a face lucuri mărețe și de a nu va ură la sfârșit când se termină, pentru că drumurile in viață se desparte dese ori

Mult succes!

| blairelovesmusic a răspuns:

Nu, vorba aia: "Are balta peşti".

| TheStrategist a răspuns:

Nu trebuie să te îngrijorezi

Răspuns utilizator avertizat
| AndreeaDeea221998 a răspuns:

Depinde ce îți trece prin cap când te gândești la băieți. Nu este motiv de îngrijorare ca nu ai avut o relație. Ai timp, când ești pregătită poți avea. Poate pur și simplu nu simți atracție de partea masculină. Fără mai multe detalii, nu știu cu ce sfat te as putea ajuta.

Răspuns utilizator avertizat
| Aditu94 a răspuns:

Nu, ce e al tau e pus deoparte..nu te grabii sa faci pasul cel mare daca nu simti ca el e barbatul potrivit, nu te increde in fumigene ..mai devreme s-au mai tarziu vei suferii..nu te baza pe sentimente, ci doar pe ratiune..barbatii sunt perfersi..iti fac pe plac pana ti-o pune. apoi dispare ca magarul in geata. Cauta un om cu capul pe umeri.

| Anonim67377882 a răspuns:

Hmm da ar putea sa fie un motiv de ingrijorare.
Depinde
La ce te referi prin "nici o tangenta" efectiv nu ai vorbit cu nimeni pana acum? Absolut nimeni? Greu de crezut.
Nici eu nu prea am tangente cu femeile dar eu efectiv nu am vorbit cu prea multe.
Daca nici ca fata nu gasesti pe nimeni ce ai fi facut daca te-ai fi nascut barbat?

| suntbou11 a răspuns:

Pai daca esti urata

| oqbil a răspuns:

Incearca sa fii mai frumoasa