| caroollina a întrebat:

Buna prieteni :* vorbesc de ceva vreme cu un baiat si cred ca imi place dar imi e frica sa ma sărut cu el si sa fiu impreuna cu el pentru ca eu nu am mai avut nicio relație pana acum, dar nu vreau sa știe asta. Imi e frica sa ma sărut cu el pentru ca nu am mai făcut-o pana acum si nu stiu cum se face si imi e frica sa fiu cu el..pentru ca poate o sa ma faca sa sufăr. Am nevoie de un sfat

4 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Daca toata viata vei avea mentalitatea gen o sa ma faca sa sufar vei ramane forever virgina sa stii, cu toti suferim e o normalitate asta, daca omul vrea sarut nu va trece mult pana la sex

| TheImpaler a răspuns:

Daca ti-e frica, inseamna ca nu esti inca pregatita. mai asteapta sa mai cresti putin.

| addda2a a răspuns:

Buna :* Nu este nicio problema daca nu te-ai mai sarutat.Ii poti explica fara nicio retinere.Se va simti oarecum bucuros sa stie ca este primul baiat din viata ta

| TonyBarbu a răspuns:

Nu are de ce să-ţi fie teamă, în fond, el trebuie să facă toţi paşii. Ce pot să zic, inchide ochii si întredeschide uşor buzele când încearcă să te sărute. 1-st time, nu te aventura la sărut franţuzesc (cu limba), ai timp pentru asta mai târziu.