| Mihaela2023 a întrebat:

Am 25 de ani şi nu ştiu cum
sa-mi fac un iubit nici macar la locul de muncă nu pot găsi pe nimeni. Puteți sa imi dați nişte sfaturi? sunt şanse sa gasesc pe Facebook?
sau pe un site pentru singuri? Cum pot gasi un baiat serios?

16 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nu esti tu oare prea pretentioasa de nu gasesti niciun baiat? Toate cautati baieti cu bani, frumosi înalti, daca nu corespunde nimeni cerintelor tale atunci sigur ca nu i ti gasesti, este imposibil la scoala sau la servici sa nu gasesti pe nimeni, dar daca tu îi respingi ce crezi ca vei gasi pe Faceboock? Creezi ca daca vorbesti cu el prin mesaje gata e serios? Deunde i ti dai tu seama? Unii se cunosc de zeci de ani si inca tot nu au descoperit cu adevarat cine este lîngă ei, sau lîngă ele este valabil atît in cazul femeilor cit si al barbatilor, oamenii se schimbă si de obicei nu toti sunt sinceri, adevarata lor față o sa o descoperi după nuntă, prea tîrziu.Deci in concluzie o relatie nu se face pe tinder pe Facebook sau in mediul online, o relatie se cladeste in ani de zile, cu conditia ca amindoi sa fie sinceri si sa nu ascundă nimic unul față de celalat, sa fie o echipă ca doar vor fi casatoriti pentru toata viața.

| JustStitch a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Daca ea e pretențioasa, eu ce sa mai zic de mine ca nu am nicio pretenția de la nimeni, vreau doar sa fie sincera, liniștita si cu capul pe umeri si serioasa. cred ca nu cer prea multe.

| RAY a răspuns:

Stai sa vezi ce de băieți serioși,sinceri,cuminti vei da pana te marchează,părerea mea băieți serioși nu exista ca vrem doar sex dar nici fete serioase ca se pune accent doar pe corpul vostru,nu sunt misogin din contra voi vreți sa atrageți sexul opus iar noi va vrem doar corpul apoi ne plângem ca nu aveți si alte calități laughinglaughing

uitate si tu pe orice aplicație care fete sunt populare,care iți arata corpul,indiferent de vârsta si bunici voștri vor corpul vostru,rar fata sa găsești pe unu care cauta si altceva, eu apreciez nebunia, umorul si pasiunea pentru Știința, iubesc o floare cu doi ochii caprui, cu ochii ei am raman in amintiri si in vise

| Violleta2022 a răspuns:

Sfatul cel mai important: pune mana serios si salbeste ca in primavara sa ai toate sansele sa-ti gasesti un prieten!

| raMLesS a răspuns:

Cum esti pe Facebook? Lasa-mi in privat.

| literallythesamebruh a răspuns:

Pai,cauți un băiat și te bagi in seamă cu el. Simplu. Apoi cauți puncte comune între voi doi, îi observi trăsăturile și comportamentul, și tu decizi dacă este sau nu bun pentru tine. Băieți găsești oriunde, doar că atitudinea contează.

Răspuns utilizator avertizat
| Cehoslovacia a răspuns:

Baga-te pe tinder, Facebook dating, incearca si pe cn2, pe Facebook normal slabe sanse, ma rog nu stiu daca multi si-au facut Facebook cu gandul de a da peste iubirea vietii.

| shookdazed a răspuns:

Succes in a gasi eu sun singur de 10 ani si nici ca mai am vreo speranta in a mai gasi pe cineva.

| Andreas2021 a răspuns:

Ia mana de la gura daca vrei sa te mariti

| OvYdYu97 a răspuns:

Cum te cheamă pe Facebook?