| nyckoleta a întrebat:

Am aflat ca un baiat ma place si fazae ca si eu il plac si as vrea sa fim impreuna... ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| AshuraElric a răspuns:

Ai aflat ca un baiat te place...Ai aflat de la el sau ti-a spus altcineva?(a doua varianta nu prea te ajuta)Si totusi in caz ca ai aflat de lo prietena de-a ta, cineva in care ai incredere cred ca poti sta fara griji.Incearca sa intri in vorba cu el(daca nu vorbesti deaja cu el), printr-un simplu salut poti sa-i atragi atentia asupra ta(da impresia ca sti ce faci, nu te deruta, uita pentru un moment de fluturasi din stomac)nu de alta dar daca te balbai isi va da seama ca ceva nu e in regula cu tine.Incearca pentru inceput sa va imprieteniti, sa va cunoasteti mai bine(doar sunteti de abia la inceput), iesiti la un suc cu prieteni comuni pe care i-aveti, daca chiar te place v-a incerca sa faca in asa fel incat cateodata din ''pura intamlare ''veti iesi numai voi doi.Asta nu inseamna ca tu astepti sa-ti spuna el primul cea ce simnte pentru tine, o poti face si tu(ai nevoie doar de incredere in propriile forte)nu te va refuza, din contra, va recunaste si el ca te place.Mult noroc!

6 răspunsuri:
| Sigmund a răspuns:

In primul rand, trebuie sai arati calitatile tale, sai arti ca meriti ca el sa te placa, sasi indrepte iubirea lui spre tine, nu trebuie sa te prefaci ca esti ceea ce nu esti, nu trebuie sa fii falsa.Trebuie sa fii tu insuti si demonstreazai ca te merita. Daca nu, va veni si fat frumos al tau la momentul potrivit.Succes!

| Urzică a răspuns:

Fa ceea ce iti spune inima!happy

Bafta

EuSiAtat

| Tufuu24 a răspuns:

Vorbiti. Well exista prieteni intre voi, probabil aveti prieteni comuni ori incercati sa vorbiti pe mess. Invita-l undeva stiu eu happy. Be yourselfwinking

| jhgkjhkjhkjhkjhkjh a răspuns:

Pai thinking daca ai aflat ca te place asteapta sa te intrebe daca ai prieten sau eventual sa-ti ceara prietenia happy
Bafta, scumpahee hee.
kiss
Bafta, scumpahee hee.
:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai daca va placeti, serviti-va reciproc tu pe el si el pe dansa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

2 intrebari:
1. tu esti cea din poza?
2. cati ani ai?