| Girly97 a întrebat:

Am aflat de la mama ca dupa ce ma voi casatori voi avea un nume diferit dar este ceva ce ma nedumareste. Numele meu complet este Nica Florentina Gabriela iar Nica este numele de familie. Care va fi numele meu pe viitor? O sa imi mai sarbatoresc ziua de Florii?

Răspuns Câştigător
| AnonimulXXLlol a răspuns:

Păi dacă tu eşti Nica Florentina Gabriela, iar soţul tău va fi Popescu Ion Anton spre exemplu, numele tău va fi Popescu Florentina Gabriela. Da, îţi vei sărbători numele de Florii. Îţi schimbă numele, dar nu prenumele. Dar din câte ştiu, poţi să rămâi cu al tău, să şi-l schimbe el sau să ai Nica Popescu. Etc.

| Girly97 explică (pentru AnonimulXXLlol):

Aaaaa, am inteles. Cand mi-a spus mama ca mi se va schimba numele dupa casatorie am crezut ca mi se va schimba tot numele, nu stiam ca era vorba doar de numele de familie. Banuiesc ca este ok si asa. happy

| AnonimulXXLlol a răspuns (pentru Girly97):

Mă bucur că te-am ajutat. Fundă pls?; 3

7 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu cred ca la cei 19 ani ai tai pe care tot spui zi de zi ca ii ai ai pus aceasta intrebare. Ai trait in jungla pana la varsta asta?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu credeam ca in ziua de azi mai exista persoane care sa nu stie asta. laughing
Sincera sa fiu m-ai amuzat foarte mult cu intrebarea

| JustStitch a răspuns:

Decat numele de familie se va schimba, il i-ei pe al sotului tau, si da iti vei sarbatorii ziua de Florii. Stiu ca si prenumele poate fii schimbat, asta doar daca vrei tu! Am cateva cunostinte care au facut asta, dar Numele de Florentina este frumos, imi place!

| Gillian a răspuns:

Dumnezeule, cât de mult mă abțin să răspund cu ceva ironic. rolling on the floor
Ai 19 ani?!