| geani2001 a întrebat:

Am aflat de la o fata ca o prietena de-a ei ma place.Cum ai pot spune ca sentimentul e reciproc?

Răspuns Câştigător
| pietrean a răspuns:

Direct! Comunicarea este cel mai bun mod, de a-ti arata simtimentele fata de cineva.
Problema este ca la 13 ani,nu prea aveti curaj,deoarece nu sunteti mai curajosi(unii,ca altii, deja au iubite!).
In cercul tau/vostru de prieteni, de la scoala sau de pe la bloc, o opresti ii spui ca ai vrea sa fiti prieteni, ca tot e vacanta si vezi ce iti spune.
Vacanta frumoasa!

8 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

De ce sa-i spui, daca nu poti sa o inviti la un banal suc si sa-i oferi si o floare?

Răspuns utilizator avertizat
| FABULOSUL6000 a răspuns:

So pe ea nu fi fraier ca o prinde altu

| Blamely a răspuns:

Invit-o în oraș. Și ce te reține dacă știi cu siguranță că ea la rândul ei te place? O va face fericită vestea.

| Lucian_Magnus_1980 a răspuns:

Invit-o undeva si fi natural. Nu-i spune direct NIMIC. Nu fiti copii! Seductia e un razboi psihologic. Pe direct vorbesti cand discuti afaceri.

| FABULOSUL6000 a răspuns (pentru Lucian_Magnus_1980):

Ai dreptate. Sa nu-i spuna ca o place. Sa o lase in suspans. Eventual sa-i spuna ca nu avea cu cine merge la cinema. Ce rost are ca fata sa stie? O sa vina aici sa intrebe daca o place sau daca a vrut doar sa iasa cu cineva la film.

Răspuns utilizator avertizat
| SSadAngel a răspuns:

Ai putea sa ii spui direct happy mai ales daca si ea te place.ar putea rezulta o relatie frumoasa:3