| anonim_4396 a întrebat:

Am ajuns sa tin enorm de mult la un baiat.
un baiat pe care nu l-am vazut, cu care am vorbit multe despre multe lucruri, de cateva saptamani. mi-a intrat vocea lui si gandirea si modul de a vorbi si tot in minte, nu mai pot sa imi scot toate gandurile, si ma simt oribil.
nu pot sa mananc, nu pot sa nu am mereu o neliniste si o durere in suflet, am momente in care imi vine sa plang, sa nu ma mai opresc, sa plec, pentru ca nu ma intelege nimeni, nici mama nici nimeni, si nu mai pot.
de ce nu mai pot? pentru ca eu am ajuns sa il iubesc, sa il ador pe baiatul asta, iar el pe mine...nu.Nu sunt genul lui de fata, nu stiu sa fiu.
O sa ziceti ca nu se poate ca nu am cum sa tin atat de mult la cineva pe care nu l-am vazut, nu nimic. Da nu`i asa, ma doare sa il vad ca sufera, are si el problemele lui, si se consuma pentru ele mult, dar eu nu pot face nimic, desi vreau, nu poootcryingsimt ca nu il ajuta cu nimic ceea ce ii zic eu, pentru ca nu zic nimic bine si... offfcrying
ce sa fac? am incercat sa ma indepartez de el, dar nu pot sa stau asa, cand il vad ca nu ii e bine...nu ma lasa sufletul, dar totusi nu pot sa fac nimic in sensul asta, doar sa sufar si sa nu zic nimic, pentru ca la ce ar folosi?
ce sa faac?crying( va rog mult dati-mi un sfat, trebuia sa scriu undeva toate lucrurile astea ca nu mai puteam...

2 răspunsuri:
| Psihologul a răspuns:

Linisteste-te. Dragoste la distanta exista. Te inteleg.
Fii in continuare alaturi de el chiar daca e greu. Faceti tot posibilul sa va vedeti, sa vezi daca in realitate e la fel ca la telefon sau mess, etc.

| Andrrada a răspuns:

Stii eu intotdeauna am facut tot pentru omul pe care l-am iubit asta pentru a fii impacata cu mine ca am "luptat" pana la sfarsit. Desigur uneori regreti, alteori nu. dar macar stii ca ai facut tot ce a tzinut de tine. De ce nu ii propui sa va intalniti? Asa ti-ai da si tu seama ce fel de om este in REALITATE deoarece omul de la telefon, mess. poate fi "altcineva" dar poate ca el este acelasi (de la telefon, mess.). Vorbeste cu el despre tot ce simti tu, spune-i ca il iubesti, ca vrei sa va intalniti si poate intalnirea asta va fi folositoare. iar daca el nu vrea nimic de la tine atunci nu are rost sa continui sa-l cauti iti vei face rau. Asa vei suferii 1 luna, 2, 3... dar timpul le rezolva pe toate. Capul sus si ai incredere in tine, cu siguranta vei gasi un baiat care sa te aprecieze, sa te iubeasca. Succes :*