| ofatatimida a întrebat:

Am aproape 14 ani iar iubitul meu vrea neaparat s-o facem ar trebui sa acept sausa i zic ca sunt mica

19 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

"Iubitul tau"... cred ca ghilimelele spun totul, sau chiar trebuie sa intru in detalii?

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Ar TREBUI să mai AŞTEPŢI vreo 4 ani :)

Dacă îţi începi acum viaţa sexuală, evident că RISCURILE sunt mult mai MARI!

Principala cauză a CANCERULUI de col uterin este "debutul precoce al vieții sexuale" - vezi detalii la linkul :
http://ro.wikipedia.org/wiki/Cancer_de_col_uterin

http://www.sfatulmedicului.ro/......evreme_750

http://www.csid.ro/health/cancerul-de-col-uterin-2780272/

http://www.ginecologie.ro/......fault.aspx

Viaţa sexuală TREBUIE începută DUPĂ 18 anişori!

Vezi alte detalii la linkul :
http://www.tpu.ro/......mai-mul-i/

Toate cele bune.

| Fatamuntilor a răspuns:

Iubitul tau e major, gresesc?
Bineinteles ca esti prea mica!
Si ca varsta, dezvloltare, informatie
Iar daca insista ii zici adio si nu am cuvinte

Răspuns utilizator avertizat
| PeFuga a răspuns:

E limpede ca esti prea mica si asta ar trebui sa stie deja! Ar trebui sa ii spui ca nu esti pregatita pentru sex si ca pentru tine o relatie in aceasta perioada a vietii tale trebuie sa insemne indragosteala si joaca, nu erotism si sexualitate sad
Iar daca te ameninta ca te paraseste daca nu te culci cu el, atunci lasa-l sa te paraseasca, nu merita efortul! Respecta-te mai intai pe tine si nu ceda pentru unul cu care oricum nu vei ramane o viata intreaga (sa fim seriosi, cate relatii incepute atat de precoce dureaza o viata intreaga?).

| anonimguy3 a răspuns:

Si dupa vi la noi cu intrebare de genu: Ce nume sa ii pun viitorului meu copil? Si plus de asta pun pariu ca voi habar nu aveti riscurile oricarui tip de sex la varsta asta. Mai nou tineretu asta in loc sa isi traiasca copilaria si-o distrug cu sex de la 14 ani. Trist!

Răspuns utilizator avertizat
| RedDeath a răspuns:

Mai... Presupun ca iubitul tau e unul de vreo 18-19 ani, ca aia is tare obsedati si tampiti. la varsta asta, baietii sunt animale in calduri! Si de te culci cu el, se va culca cu altele! Acum e perioada de 'cercetare' in care incearca toate femeile, pana se convinge ca toate au aceeasi constitutie! Haha, glumesc, nu isi vor da seama niciodata, barbatii astia obsedati de sex!
Deci, da-i pace si gaseste-ti unul mai mic si care nu te preseaza atata la sex. Tu faci cand vrei si cand ai chef! Nu spun sa ramai virgina pana esti baba batrana, dar sa o faci cu cine vrei tu si cand vrei tu. Uite, poate vezi unul super, si esti cu el doar pentru a te simti bine. Nu te judeca nimeni! Ca doar toti baietii fac asa. Tu de ce nu ai face-o?
Asa ca trage-i cu papucii peste cap si peste gura, cand mai spune ca vrea "dovezi de iubire" si alte abureli. Lasa-l mosului in pace ca asta e in calduri groaznic de tare, si oricum nu va tine relatia. Decat sa ai neplaceri si batai de joc, cauta-ti altul. Tu nu esti sluga lui. Tu faci ce vrei tu si cand vrei tu. Baietii sunt vulnerabili la sex, ca ratiunea e pe locul 2, instinctul animalic de inperechere e pe locul 1. Dar noi, fetele, noi avem creier si nu murim daca nu facem sex atat de repede cum mor baietii! devil
Asa ca desparte-te de el cu stil si cu razbunare pentru nesimtirea de care a dat dovada, si cauta-ti unul care sa te atraga si sa il manipulezi tu pe el!

Deci, NU! Trage-i una peste gura cand iti mai cere asta si te desparti de el. Idioti care vor sex gasesti pe toate drumurile!

| corhaz a răspuns:

Lasati-o ca oricum face ce vrea si nu va asculta de sfaturile intelepte.ca i o copila probabil cu unul de 19 ani in sus.si i va fi frica sa il piarda daca nu face cu el.ala oricum o va convinge

| HurremSultan a răspuns:

Bună.
Fato,tu gândesti măcar puţin? După ce se va culca cu tine,te va lasă, şi va rade toata lumea de rine, eşti o copilă. Trăieşte-ţi copilăria, şi lasa iubirea, o să ai timp toata viată de iubiţi şi relaţi sexualewinking vezi-ţi de scoală. Lasă prostile astea..eu la 14 ani nici afară nu ieseamwinking.Aţi înnebunit, aţi luat-o razna.

| JustMe34 a răspuns:

Adica daca noi iti spunem s-o faci, tu o faci? Pe bune? Cat de proasta sa fii incat sa nu-ti dai seama ca te vrea doar pentru asta.

| Phini a răspuns:

Daca te iubeste cu adevarat v-a intelege.
Daca nu esti gata sa faci acest pas, nu te grabii.
Si da... esti mica happy trimite-l si tu la o la-ba laughing pune-l la respect

| fataciocolata a răspuns:

1.Invata sa folosesti semnele de punctuatie(.,!?).
2.Este prea devreme, mai asteapta macar 2 ani.
3.Risti sa faci cancer de col uterin daca o faci la 14 ani.
4. Daca nu te protejezi risti o sarcina nedorita, boli cu trasmitere sexuala, etc.

| alexandrafocus a răspuns:

Eu cred ca... vrea doar sa o faceti si atat.Sunt mai multe motive pentru care nu trebuie sa o faci...esti prea mica ( parerea mea), pot aparea boli la varsta asta, si daca chiar te-ar iubi ar avea rabdare, si te-ar intelege.Inca o data este doar parerea mea!

| kaliseei a răspuns:

Esti mica! Abia ti-ai facut buletin, iar el daca e mai mare profita de naivitatea ta de pustoaica!
Nu fa acest pas atat de devreme si cu cineva care te forteaza, de sex vei avea timp toata viata!

| Pitica99 a răspuns:

Nu o face! Esti prea mica, nu-ti pierde tu virginitatea doar sa-i oferi tu ce vrea el. dai papucii, o sa gasesti pe altcineva mai bun de cat el!winking

| steluta68 a răspuns:

El cati ani are? Si de cat imp sunteti impreuna? Totusi eu zic ca esti mica, trebuie sa mai astepi, iar el daca te iubeste, nu ar trebui sa fie oproblema daca-l refuzi.