| DeeaAndreea2000 a întrebat:

Iubitul meu e clasa a7a si eu a5a, si el mi-a cerut sa facem sex, dar eu nu am stiut ce sa zic si i-am zis ca ma mai gandesc. Desigur el are prezervative. Ce credeti adica stiu la varsta mea nu prea ar trebui dar na ma chinue faptul ca eu as vrea sa stiu cum e si sunt totus prea mica. Ce credeti?

Răspuns Câştigător
| Annie2498 a răspuns:

Eu iti zic, gandeste-te de 1000 de ori inainte. Esti prea mica la 11 ani sa te dezvirginezi. In + daca afla parintii tai cred ca te-ar certa. Sfatul meu este sa mai asteptii cel putin 4 ani. Gandeste-te:*

| Filimon_Claudiu_1985 a răspuns (pentru Annie2498):

Lasa-l pe sclav nu gandeste ce spune.el acum nici nu stie sa faca laba

96 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Cred că faci mișto de noi!
Pa, pa.

| Flav a răspuns:

Daca o sa am fata, o sa-i pun lacat la chiloti.

| pcris a răspuns (pentru Flav):

loser asa se pare ca trebuie d'oh

| anonim_4396 a răspuns (pentru Flav):

Centura de castitate bre laughing!

| andrei733 a răspuns (pentru Flav):

Buna astarolling on the floor

| raspunz a răspuns:

Pai e clar, esti mult prea mica. NU face asta, asteapta sa mai cresti. Oricum nici el nu stie ce e cu el, nu are de unde sa stie sa faca sex sau sa foloseasca prezervativul. Asteapta pana pe la 17-18 ani, pentru ca inainte de varsta asta corpul nu e pregatit si poti avea probleme de sanatate, ai risc mai mare sa faci cancer.

| Deny1333 a răspuns:

Mi se rupe ce faci, da' ţie o să ţi se rupă ceva mai important.
Mă mir că ai întrebat ce să faci şi n-ai făcut sex direct. Serios, acum, tu te auzi? Eşti clasa a 5-a, vezi-ţi de viaţă, dă-l dracu' pe ăla.

| DNSK a răspuns:

Traieste-ti copilaria! n-ai sa mai dai de ea veci! sexu o sa-l ai zilnic daca u vrei!

| Heather2001 a răspuns:

Si eu sunt in aceeasi situatiestraight face

Răspuns utilizator avertizat
| Sophiee a răspuns:

La varsta asta ar trebui sa ai cu totul alte curiozitati.sa te joci sa inveti nu sa te gandesti la sex.nu ai cum sa simti placere la 11 12 ani pentru ca organele genitale nu sunt dezvoltate, ajunse la maturilate.nici macar par pubian nu ai in clasa a5a.mai asteapta ca ai timp, nu te grabi.

| l1t7leb0y19 a răspuns:

Buna Andreea! Te sfatuiesc nici sa nu iti treaca prin cap asa ceva! Daca el iti cere sex,nu te iubeste,e doar atras sexual de tine!
Cand iubesti. OFERI
Cand esti atras... VREI
Daca te iubeste pentru ceea ce esti,atunci te lasa sa fi asa cum iti doresti. Nu iti fie teama sa spui ce iti place si ce nu,ce iti convine si ce nu, pentru ca asta ar insemna sa fi ce vrea el sa fi,nu ceea ce esti tu cu adevarat!
Baietii mai mari au obiceiul stupid sa profite de mintea fetelor minore,si sa faca sex cu ele dupa care sa le paraseasca. Pentru ca cele mai mari,ori au trecut deja prin ceva,si s-au invatat minte,ori nu sunt atat de naive!
Rupe relatia cu el! Nu te merita deloc!
E exact ca si cu un copil care isi doreste foarte mult o jucarie,vrea tot timpul sa fie cu acea jucarie, sa se joace, sa se distreze sa faca ce vrea el cu ea.si dupa ce si-a satisfacut dorinta respectiva,se plictiseste,si vrea ceva nou!
Exact asta e si cu "iubitul"tau!
El VREA sa se distreze, sa se simta bine, iti CERE asta.
Tu pentru ca il iubesti nu l-ai parasii pe el ar refuza ceva...cu siguranta! Insa el, ar renunta foarte usor si ti-ar zice adio cat ai clipii daca nu accepti sa il lasi sa isi bata joc de corpul tau la o varsta atat de frageda! Te rog din suflet spune-mi ca nu vei face o asemenea prostie, si ca iti dai seama ca Iubirea inseamna dinauntrul tau, spre dinafara.Si nicidecum sa asteptam,sa cerem sau sa cersim atentie, acceptare sau validare!
Cand iubesti, OFERI libertate.Il lasi sa fie asa cum isi doreste, sa isi traiasca viata in felul lui,pentru ca tocmai de aceea il iubesti,pentru ceea ce e EL!
Daca esti doar atrasa de el, atunci vrei tot timpul langa el,ii dai intruna mesaje, apeluri,etc!
Cand iubesti APRECIEZI persoana si o ACCEPTI asa cum e,orice decizie ar lua! El nu te intelege in faptul ca sexul e MULT MULT MULT prea devreme pentru tine? Atunci zi ADIO!
Uita-te si la celelalte raspunsuri castigatoare de la profilul meu,am dat sfaturi si altor fete in domeniul relatiilor, situatii grele...te vor ajuta mult!
Iti doresc o zi superba in continuare si succes in tot ce faci! Pana atunci, nu uita :
CINE TE CRITICA PENTRU CUM TE IMBRACI,CUM GANDESTI,CE SPUI SAU CE FACI,NU MERITA ATENTIA TA! Traieste viata ta, dupa regulile TALE, si dupa cum te face PE TINE fericita!
Fi ceea ce esti TU!
Nu ceea ce vor altii sa fi!

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Ce este "Iumitul"?

| Raul1510 a răspuns:

Fa ce vrei ma. e viata ta

| sandra2012 a răspuns:

Nu, nu si iarasi NU! Tu nu iti dai seama ca iti distrugi intreaga viata...pentru ce? Sau mai bine zis pentru cine? Pentru unul cu care mai devreme sau mai tarziu nu vei mai vorbi pentru ca nu o sa ajungi sa te casatoresti cu el, stai linistita. Iar cand vei ajunge la varsta la care cu adevarat vei cunoaste iubirea iti va parea rau de ce ai facut si ca nu ai asteptat momentul potrivit. Eu am trecut de mult de varsta ta dar cand eram putin mai maricica ca tine am trecut si eu prin aceeasi situatie dar am spus nu. Si crede-ma ca nu regret. Plus de asta, dupa ce se culca cu tine va spune tuturor ca te-ai culcat cu el si cu siguranta va ajunge si la urechile profesorilor iar mai apoi ale parintilor. Si cum vei mai da ochii cu colegii, prietenii, profesorii, parintii? Cum? Va incepe sa vorbeasca urat despre tine si vei regreta enorm. Eu la varsta ta ma jucam in fata blocului cu papusile sau faceam karaoke. Sex? Nici nu stiam prea bine cu ce se mananca. Ai mare grija, nu tot ce zboara se mananca.

| qLoveSmileღ a răspuns:

Aoleu :o Pai. marita-te draga peste 1 an...

Daca afla maica`ta te rupe in bataie. =]

| getutageo a răspuns:

Deci ai cam 12 ani...parerea mea este ca esti prea mica, esti in crestere,,,, nu il cunosc pe iubitul tau si nu vreau sa l judec dar poate daca tu te culci cu el poate rade de tine cu prietenii lui

daca nu intelege "mai are balta peste"

| Alyceee a răspuns:

Eu iti sugerez ca, decat sex, sa te-apuci sa te joci cu papusile. E mult mai interesant happy

| Guitarlove a răspuns:

@ Aniela13: Ce s-o certe? Ii da omoru' direct. rolling on the floor)

| TheAnSWEAR a răspuns:

Fetita de astazi.Curva de maine.

| GunsNRoses a răspuns:

Esti prea mica, si el la fel. Clasa a 7 a e el? Eu la varsta aia jucam fotbal pe dealuri si ma roseam ca un rac daca la scoala fetele zambeau la mine. Gandeste-te foarte bine.ai toata viata la dispozitie. Deocamdata bucurate de copilarie si lasa-l pe "Iumitul"(de unde o fi aparut si cuvantu asta chiar nu stiu) cu ale lui.

| Orbithh a răspuns:

...si zici ca este 'iumitul' tau?laughing

| UnCalatorPrinViata a răspuns:

Eu zic sa te gandesti de doua ori inainte sa iei o decizie happy
Din puctul meu de vedere esti destul de mica si nu siti cu ce se mananca "sexul" happy
Baietii mai sunt si de sex ai timp toata viata. happy
Iar sexul nu este o joaca, o sa iti dereglezi organismul si daca doamne fereste se rupe prezervativul sau cine stie, faci o bucurie parintilor! happy

| Orbithh a răspuns (pentru UnCalatorPrinViata):

Mai bine zis faci un nepot parintilor!

| blondutzata a răspuns:

Doamne ferestemai cucoana esti nebuna ai probleme de sanate? cei cu tine vrei sa nu ai copilarie>? mai asteapta vreo 2 3 ani daca esti nerabdatoare siti place nu? maicata taicatau stie? eu la 19 mam dezvirginat, mai ales baiatu cu care umbli pe la 13 ani vrea probabil sa te lase insarcita cu un copil iar el sa se ocupe si de altele sa le lase gravide ai grij

| ellenna02 a răspuns:

`iumitul tau?` Doamne, la varsta ta ma inroseam cand trecea pe langa mine baiatul de care imi placea. nu aveam `iumit`. SI NU MA GANDEAM SA FAC SEX... pentru ca nu aveam atatea detalii... daca in clasa a 5a esti curioasa sa aflii cum e sexul, intr`a 7a deja poti sa te duci la munca smug smug mama ta stie ce ai de gand tu? :*

| justme4yours a răspuns (pentru ellenna02):

Cat de adevarat...si eu eram la fel in a cincea. cand imi spunea baiatul de care imi placea 'buna' ma inroseam si o luam la sanatoasa laughing

| ellenna02 a răspuns (pentru justme4yours):

I don't want to see numai vreau copii. Decat sa ma simt eu vinovata daca vine la 11-12 ani sa imi spuna ca se gandeste sa isi inceapa viata sexuala. mai bine ma lipsesc. Adopt un caine I don't want to see!

| justme4yours a răspuns (pentru ellenna02):

asa e x_X

| sandra2012 a răspuns (pentru ellenna02):

Asa e. Eu la 11 ani nu stiam prea bine ce inseamna sex. Nu prea era in dictionarul meu:d. Pacat, copiii de azi nu mai stiu sa se bucure de copilarie asa cum ar trebui sa o faca un copil, cum ne-am bucurat noi. Nu stiu tu, dar eu si prietenii mei nu aveam laptopuri, calculatoare si telefoane de ultima generatie, dar eram atat de fericiti cand venea vara fiindca stateam mai mult afara sau iarna cand ningea era raiul pe pamant. Ne bucuram de orice lucru marunt si nu ne grabeam sa crestem, viitorul era indepartat. Incet incet toate astea au ramas in trecut si e trist. Rar mai vad copii cu adevarat "copii". Copilarie...te-ai dus ca sa nu te mai intorcisad.

| NuAmGasitUnNume a răspuns (pentru ellenna02):

Bine facilaughing

| eusuntalexandra a răspuns (pentru ellenna02):

Ar fi o chestie si asta

| Lion_9677 a răspuns (pentru justme4yours):

Deci la alea le rusine cand le spum buna?

| justme4yours a răspuns (pentru Lion_9677):

Sa fiu sincera astea care ne-o iau din urma, generatia predecesoare sa zicem asalaughing numai au rusine de NIMIC

| Orbithh a răspuns (pentru ellenna02):

Respect raspunsulwinking

| DniSa a răspuns:

Deea esti prea mica, gandeste'te k ai sa cresti mare si o sa faci sex pana te saturi, nu are rost sa-ti incepi viata sexuala la 11 anisorstraight face asteapta, k puta baiatului nu are miere te asigur, mai bine te desparti de el, sa nu faci prostia de a te culca cu el, te asigur ca mai tarziu vei regrete, ai grija de tine si corpul tau. Bafta si ai grija sa nu faci sex cu frustratu ala! Vrea doar sex, nu te iubeste! Spne'i sa'si faca o laba si nu ii mai trebuie sex cu tine.

| adytzaPtk a răspuns:

Tu la 11 ani nu ai altceva de facut?

| UtilizatorTotiPentruUnu a răspuns:

Vrei sa faci sex si mă-ta inca te bate cu cureaua daca zici vreo prostie?=]]]

| NuAmGasitUnNume a răspuns:

****te dai acolo lasa-l sa bage pla in tine pana nu mai poti. ****te ****te, fa sexlaughingpana iti sar dobelelaughing

| NuAmGasitUnNume a răspuns:

No tu te-o **** bine? tzio bagat pla in gat?laughing)

| MâţulMov a răspuns:

Eu la 11 ani aveam alte 1000 de lucruri mai bune de facut.

| Ando1dul a răspuns:

Mda esti cam mica dar daca crezi ca te-ar face sa te simti bine poti sa o faci nu te opreste nimeni...totusi daca o faci fa-o cu unu mai mare ca sa simti ceva nu cu unu de 13 ani!