| Marrr33 a întrebat:

Heii TPU! Am 16 ani, iar iubitul meu vrea sa ma sarute intruna si sa facem dragoste.ce sa fac? ce sa'i spun? Sunt prea mica?

Răspuns Câştigător
| mona a răspuns:

Spune-i adevarul[numai tu stii ce vrei], eu nu as ceda asa usor

12 răspunsuri:
| lo a răspuns:

Pentru a-ti incepe viata sexuala trebuie sa fi sigura si destul de bine pregatita emotional, sentimental, sa fi matura si responsabila.Nu o fa daca te simti constransa sau daca doar te "roade"curiozitatea, nu ai nimic de pierdut, nu ai de ce sa te maturizezi atat de repede, sa iti strici inocenta pentru cateva minute de placere trecatoare.Mai asteapta cativa ani, pentru a evita regretele viitoare.Succes!

| neutrino a răspuns:

Baiatul este dator sa incerce sa pacaleasca fata. Fata accepta sau nu, dupa cum o duce capul. In cazul tau, sigur nu este vorbe de iubire.

| Marrr33 explică (pentru neutrino):

Multumesc,dar crede-ma ca ne iubim.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
La 16 ani n-ai ce cauta cu saruturi si dragoste domnisoara!
Du-te la scoala si invata sa iei BAC-ul.
Te pup!

| buburuza2007 a răspuns:

Daca tie ti se pare potrivit sa faci dragoste cu el nu te opreste nimeni,este alegerea ta, dar din cate ai citit nu merita, face presiuni asupra ta si asta denota faptul ca asta vrea de la tine, eu zic sa stai cuminte, inca nu a venit timpu

| BndVictoria a răspuns:

Depinde si de cat timp sunteti impreuna, daca tu crezi ca va dura aceasta relatie.

| Marrr33 explică (pentru BndVictoria):

Suntem de 1 an impreuna...

| BndVictoria a răspuns (pentru Marrr33):

Daca sunteti de un an, ai putea accepta daca doresti asta bine inteles.Eu am acceptat in 7 luni..Am considerat ca atunci e bine si ca mi-a dovedit ca nu sta cu mine pentru sex.

| Marrr33 explică (pentru BndVictoria):

Da,pai se comporta foarte frumos cu mine.

| RaicuBogdan a răspuns:

Am si eu o iubita de 15 ani. suntem impreuna de o luna. dar nu o sa-i cer niciodata sa facem dragoste... pentru ca la varsta asta, 15-16 ani. nu e prea bine..chiar daca acum te simti pregatita si zici ca asta vrei sa faci. mai tarziu o sa iti para rau ( asta doar in cazul daca mai esti virgina big grin ). trebuie sa te gandesti bine, daca el iti cere sa faceti dragoste poate ca nu te iubeste asa mult si doar asta vrea de la tine. acum nu stiu sigur ce sa zic, voi fetele ziceti ca toti baietii suntem la fel, dar nu este asa suntem multi baieti diferiti.el iti cere sa face-ti dragoste, eu iubitei mele nu o sa ii cer asa ceva pentru ca stiu sigur ca este virgina si nu as vrea sa ii para rau dupa aceea pentru alegerea ei. si chiar daca ar vrea ea sa facem dragoste nu o sa vreau eu. pentru ca o sa ii para rau mai tarziu. cum am mai zis :d sper ca ti-am fost de folos big grin

| Marrr33 explică (pentru RaicuBogdan):

Multumesc foarte mult.

| LalaLala20 a răspuns:

Eu te-as sfatui sa mai astepti macar pana la 18 ani, din ce spui tu e clar ca el sta cu tine doar pentru sex, daca vede ca nu ii faci "poftele" te va parasi! Nu ceda usor!