| mislove a întrebat:

Am aproape 16 ani si iubitul meu are 19 fara vreo 4 luni. El are o experienta in pat eu nu am. Am vb si ne vom intalni de revelion ( a inchiriat cu prieteni lui o cabana aproape de cea la care merg eu cu parinti ). Sunt foarte constienta de ce urmeaza sa facem si chiar sunt fericita dar totus ceva ce ma roade. Eu nu stiu sa fac nimic ABSOLUT NIMIC. Nu vreau sa stau degeaba in timp ce el v-a incerca sa ma faca sa ma simt bine. Cum sa ma comport in timpul sexului?

5 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Nu este suficient sa primesti de aici cateva sfaturi, in doua randuri, si care pot fi si nefolositoare. Te sfatuiesc sa stai de vorba, pe acest subiect, cu mama ta si sigur vei gasi ceea ce cauti.

| sofisis a răspuns:

Nimeni nu se naste invatat si mi-e greu sa cred ca nu stii sa saruti, sa mangai, sa ciupesti, sa lingi, sa sugi etc.
Oricum cam toate lucrurile astea vin instinctiv in momentul in care te lasi prada emotiilor si excitarii. S-ar putea sa fii surprinsa de cate "stii" sa faci si habar nu aveai.
Plus de asta el presupun ca stie ca esti virgina si nu cred ca se asteapta la cine stie ce show erotic.
Cheia e sa te relaxezi si sa faci fix ce simti. Iti vine sa il mangai peste tot, fa-o. Iti vine sa ii cunosti indeaproape penisul, fa-o. Ei oricum se excita si daca te uiti putin mai intens la penisul lor laughing) asa ca orice ii faci o sa ii placa(nu il musca de penis si nu il zgaria pe penis!).
Nu te jena de faptul ca nu ai experienta. Cu cat te sperii mai tare sau te lasi prada rusinii, cu atat te vei bloca mai tare si te vei pierde. Concentreaza-te pe simturile tale, pe a fi relaxata si pe a savura fiecare atingere, fiecare sarut si tot ce se intampla.

| DoK a răspuns:

E foarte ok. El precis ca stie ca esti virgina. Asa ca stie ca nu stiii nimic sa faci. Din acest punct de vedere nu trebuie sa iti faci griji. Trebuie sa te gandesti doar la faptul daca el merita. In rest el stie singur ce sa faca. Prima data nu o sa ai mare placere si sa stii ca e ok asta. Sa nu te temi sa mai incerci dupa asta.
Si inca ceva sa nu uiti de contraceptive, de revelion in urma alcoolului el posibil sa uite de asta.

| MyNameIsAndreea123 a răspuns:

Draga mea, niciun om nu stie chestiile astea din nastere. Dar daca excitarea si emotiile vor prelua controlul asupra ta, vei sti ce sa faci. In principiu, prima oara nu ar trebui sa faceti chestii serioase, adica doar sex "la lenjeria intima", hai sa zicem si putina joaca la "urmatorul nivel " dar ATAT. Trebuie sa profiti la maximum de calitatile tale fizice, sa le pui in evidenta, si in pluS, profita si de calitatile LUI fizice. Va fi OK, fii sigura.

| mislove explică:

Multumesc mult pentru răspunsuri. Soră- mea a încurcat-o rau de tot. O sa aiba de dat multe explicati. Cum a avut tupeul sa imi ia telefonul si sa umble in el. A încurcat-o rau de tot.