| aisha01eu a întrebat:

Am aproape 18 ani si baiatul de care imi place este putin mai mic decat mine. Nu suntem impreuna, dar vorbim pe mess si la scoala. Cum as putea sa ma apropi mai mult de el? Ar fi deplasat daca l-as invita undeva, chiar daca sunt mai mare (1 an jumate)? N-as putea sa-i spun ca-l plac caci sunt timida. Ce as putea sa fac? Nu vreau nici sa-l speri. Si mi-as dori si ceva original. Vreo idee?

6 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Depinde de tipul de baiat. Daca e si el la fel de timid ca si tine s-ar putea sa nu mearga treaba si zic asta din proprie experientalaughing
Insa daca nu e timid ai putea sa il inviti undeva si sa te comporti cat mai normal posibil ca sa nu il speri pentru ca data fiind diferenta de varsta s-ar putea sa creada ca iti bati joc de el si s-ar supara.Trebuie sa te asiguri ca ii transmiti un mesaj clar care sa nu lase loc de alte interpretarihee hee

| aniohetova a răspuns:

Pai poti sa-l inviti afara mai ales ca vorbiti pe mess si la scoala. Eu de exemplu cand am fost ca tine, ma rog, in situatia ta, am gasit pretext si i-am spus daca vrea sa iesim afara sa alergam, si apoi ieseam in fiecare zi. Apoi poti sa-l scoti la un film, poti sa mergeti sa mancati ceva. Depinde de tine uunde ai vrea sa te duci. Nu ai cum sa-l sperii atata timp cat esti mai mare decat el. Adica o fi el mic, dar e baiat si nu stii ce tarie de caracter au baietii? Si ce sa faca? Sa se sperie ca se da cineva la el sau ca il scoate o fata afara? NU cred, cel putin din punctul meu de vedere. Daca esti din bucuresti, poti sa-l prinzi intr-o zi pe mess si sa-i spui scurt si frumos daca vrea sa iasa afara ca tu te-ai cam plictisit prin casa si nu neaparat sa mergeti sa vizitati ceva. Daca esti din bucuresti iti recomand sa mergi sa te plimbi pe stradutele de la calea victoriei, lipscani si tot asa, sa vezi ce frumos e pe acolo, mai ales acum ca se innopteaza mai devreme, cu beculete si tot asa. Fii curajoasa si scoate-l afara pentru ca gandeste-te ca tu trebuie sa faci primul pas in cazul de fata. Mai ales ca tu esti cea caruia ii place de el si nu lui de tine si asa mai bine nu-ti fie frica. Ca sa-l cuceresti mai intai incearca sa-i devii o prietena buna. Vorbiti despre tot ce-ti trece prin cap si incearca sa petreceti cat mai mult timp impreuna si asa o sa ajungi intr-un stadiu foarte convenabil tie, pentru ca exista probabilitatea ca la un moment dat sa te scoata chiar el afara. Succes si curaj happy

| myworldis5784 a răspuns:

Dragostea nu cunoaste virste si orice metoda este binevenita

| hiphopbeatz a răspuns:

Vorbeste cu el pe acelasi ton de prietenie.si intreaba'l daca vrea sa iasa afara.

si la aceea iesire afara ii zici bai te plac pana taunci lasa un aer de mister=)

pace!

| Lalalalalalalalalala a răspuns:

Stii ce cred eu? vb cu el mai mult in timpul scolii, mai mult si mai mult si fal sa-i placa si lui de tine.

| pIsIcUtzA PuFoAsA a răspuns:

Mda... pai am eu o idee ca la mine a mers treci pe langa el si privestel in mod provocator, INSA nu il baga in seama dora uitate la el.