| MonicutZZa a întrebat:

Plac un tip. Si el ma place. El are o prietena, dar nu sunt impreuna. El o trateaza ca pe o iubita, adica o imbratiseaza si altele, dar ea nu-l place. Noi doua suntem prietene si vorbim deschis despre tipul asta si mi-a spus ca ea nu-l vede ca fiind mai mult decat un bun prieten. Noi doi avem acelasi drum scoala-casa, pana la un moment dat, cand eu traversez o strada si plec intr-o parte, iar el traverseaza alta strada si pleaca in alta parte. Totusi, el si fata aia pe care o place au acelasi drum, locuind foarte aproape. De obicei, ei merg impreuna, dar azi a mers cu mine. M-a strigat (eu mergand mai mult in fata lui, ca sa nu-i vad tinandu-se de mana) si a mers cu mine. Am vorbit putin pe drum si mi-a spus "pa, moni" (in general ori foloseste porecla mea ori pur si simplu Monica). Cand am ajuns acasa, am intrat pe mess (fac asta zilnic pentru ca el cam la ora aia intra). M-am bagat in vorba, pana cand am ajuns in punctul sensibil, unde vorbeam despre faptul ca il plac. Mi-a spus ca am totusi sanse (dupa ce eu declarasem ca ma dau batuta, renunt pentru ca nu am sanse) si mi-a spus ca vrea mai mult de la mine, adica sa nu mai fiu atat de timida, adica nu doar sa-i spun ca il iubesc, ci sa ii si arat, asa ca maine trebuie sa fac ceva, sa il imbratisez/sarut. Dupa cum v-am spus, eu sunt foarte timida, dar vreau s-o fac. Please, ajutati-a cu un sfat, doar de incurajare am nevoie, pentru ca in momentul ala sa ma gandesc la ce imi spuneti voi si sa prind curaj.big grin

3 răspunsuri:
| kh1ss a răspuns:

Da, dar daca el e asa breaz, de ce nu face el primul pas? Si tu de ce i-ai oferit totul pe tava.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai nu stiu cati ani ai, si nu te pot incuraja.fiindca el o sa-ti ceara din ce in ce mai multe dovezi de dragoste printre care si sa faci sex cu el.mai ales asta.deci daca nu ai 18 ani, nu pot sa-ti spun nimic. o faci pe pielea ta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Oooof, mai monicuta. nu trebuia totusi sa ii expui chiar absolut tot ce simti si gandesti fata de el. nu uita, ca baiatul e cel care trebuie sa se adreseze astfel unei fete. dar sa speram ca baiatul despre care vorbesti e deschis la minte si nu va profita de sinceritatea ta. eu zic ca cel mai bine este sa ai rabdare pana a doua zi, sa vezi daca mai merge cu tine acasa, adica daca renunta la compania fetei pe care zici tu ca o place doar ca sa mearga cu tine. atunci e clar ca si el simte ceva fata de tine. eu zic, din ce ai povestit tu aici, ca si el te place... dar cum ai zis si tu, trebuie sa iti depasesti timiditatea. asa ca, repet, daca si maine merge cu tine acasa, sa profiti de un moment in care veti fi doar voi doi si sa ii dai un sarut discret. nu trebuie totusi sa ii sari de gat. arata-i ca esti o fata decenta si va aprecia mai mult.winking sper sa o scoti cu bine la capat.