| daffyduckk a întrebat:

Baiatul pe care-l plac vrea sa vorbim la scoala, momentan vorbim doar pe mess, si la scoala spunem doar "buna", dar nu stiu ce subiect de discutie sa gasesc, imi e frica c-o sa ma emotionez si o sa spun toate tampeniile intalnite vreodata, vreau o idee de o conversatie pe care as putea-o purta cu el thinking puppy dog eyes funda

Răspuns Câştigător
| ЖAngelOfLoveЖ a răspuns:

Buna. Daca nu ai destul curaj in realitate si mai mult ai sa zicem pe internet. E ceva mai complicat. Incearca sa nu mai fi asa emotiva si lasa-i frau imaginatieihappy. E destul de usor. Incearca sa il iei cu frumosul, gen: "Ce faci? Cum e pentru tine scoala, ai vrea sa putem avea o discutie amicala?" Si dupa incepi si tu. Si vezi daca te emotionezi prea tare nu-ti lasa garda jos, ca poate intervenii cineva si dupa sa iti para rau. Tine in mainile tale conversatia, gandeste-te ca vorbesti cu cel mai bun prieten al tau, si poate asa scapi de emotiihappy. Sper ca te-am ajutat.

8 răspunsuri:
| Azµre a răspuns:

Vorbește cu el despre hobby-uri, școală, păreri etc etc, cum nu ai ce vorbi sunteți fenomenali.

| raluk27 a răspuns:

Scoala, profi, calatorii, muzica, filme, locurile pe care le frecventati, prieteni comuni, planuri de viitor (ma refer la cariera), planuri de vacanta etc.

| TheAce a răspuns:

Fii spontana. Tine minte ca ''mai tarziu devine prea tarziu'', asadar nu astepta un moment oportun pentru ca stii cum e...altii nu asteapta si trec la fapte.

| daffyduckk explică (pentru TheAce):

Multumesc cu intarziere pentru raspuns, deja am facut 8 luni cu baiatul acela si totul merge exceptional :3

| MineIsLikeABridge a răspuns:

Daca esti buna si nu te are la mana cu ceva sa nu e un mu.ist iti recoman sa ii spui ca il placi si ca ai vrea sa iesi cu el undeva, ca il acepti oricum ar fi si ca chiar ai intenti, bla bla, dupa iti vin subiecte in cap non stop de te va saruta ca sa taci laughing

| ЖAngelOfLoveЖ a răspuns:

Multumesc pentru fundahappy.

| daffyduckk explică (pentru ЖAngelOfLoveЖ):

Nu ai pentru ce, multumesc mult ca m-ai ajutat :d

| daffyduckk explică:

Desigur