| Andreescu213 a întrebat:

Am aproape 20 de ani, curent, cu aproape 3 săptămâni în urmă după un act sexual protejat (mereu au fost protejate) am simțit o durere în zona ovarelor care creștea foarte repede, până într-un moment când deja nu mai puteam de durere, am mers imediat la urgente, dupa nenumărate ore mi-au zis sa merg la ginecolog ca e posibil sa am un chist spart si ca posibil sa ma opereze. Am mers imediat la ginecolog, doamna a zis ca nu am nici un chist spart, ci ovare polichistice. Mi-a dat anticonceptionale ca tratament, il iau de aproape o saptamână. Problema e ca inca mie foarte frica sa fac sex cu iubitul meu, pentru a nu avea din nou aceleasi dureri. A fost cineva in asa situatie?

2 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Ce curent, continuu sau alternativ

| XxBlueRosexX a răspuns:

Eu am trecut printr-o operatie de chist ovarian acum cativa ani deoarece era doar unul de 6 cm, chestia cu tratamentul e ok dar daca spui ca ai ovare polichistice dureza ceva mai mult eu am luat tratament cam 1 an jumate pentru aceasta problema, insa durerea la actul sexual o sa mai apara cateodata, daca vrei ceva eficient pentru durere ia Ketonal Duo capsule e foarte bun si nu mai ai nici o treaba..multa sanatate