| catthshshshs a întrebat:

Am aproape 23 de ani si am o relatie stabila. Mi-as dori sa trec pe anticonceptionale dar am niste lamuriri. Eu sunt din Iasi, imi poate recomanda cineva un cabinet de planning din Iasi? Ce stiti, se plateste consultatia? Ti le poate doar prescrie sau trebuie si sa te supuna la un control/teste? Va rog, as dori cateva informatii. Multumesc!

2 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Contraceptivele orale le iei numai la indicația medicului curant în urma controlului medical de specialitate.
Poți folosi prezervativul, nu văd de ce trebuie să te dopezi cu pilule care au hormoni artificiali?
http://www.anticonceptionale.ro/cabinete-planning.html?catid=65
Sănătate!
Pa, pa.

| excelezlabani a răspuns:

In primul rand cele mai frumoase femei sunt din iasi...in al 2 lea rand nu mai minti ca ai 23 pentru ca ai 22 de ani...si in al 3 lea rand nu iti trebuie deja ai ajuns la varsta la care ar trebui sa te gandesti la copii pana nu ajungi fata batrana sa-ti atarne toate