| GulDan a întrebat:

Am auzit ca marirea penisului se mosteneste de la tata.

Dar nu cred ca avut un penis mare...e posibil la mine sa creasca mai mare daca traiesc sanatos?

7 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Conform unei vechi zicale se considera ca : "Ce ti-e scris, in palma ti-e pus!" astfel ca la fel se poate considera ca ce iti este scris in codul genetic din ADN-ul tau va apare negresit si in pantalonii tai. Dimensiunea penisului din pacate este de natura genetica si pana in prezent stiinta si medicina se dovedesc neputincioase sa modifice forma sau marimea acesteia. Multa sanatate.

| mihai69 a răspuns:

Mărirea (sic!) nu se poate moșteni; poate mărimea. Dar nici aia, că atunci am deveni cu toții niște clone, ființe identice părinților noștri.
Dar cum în general copiii de azi sunt mai înalți (în medie vorbind) cu câțiva cm față de cei din generația părinților lor, ai putea presupune același lucru și despre organele lor genitale.
Oricum, un singur lucru e sigur - e drept că informația genetică e scrisă deja în ADN-ul tău, dar nu e identică celei pe care o au părinții.
Culmea ghinionului: nimic nu exclude posibilitatea ca un copil să fie mai puțin „dotat" decât tatăl sau bunicul său. rolling on the floor

| Oana92 a răspuns:

Marimea penisului nu are legatura cu stilul de viata. Se transmite genetic, dar fiecare om e o combinatie intre genele mamei si ale tatalui (care la randul lor reprezinta o combinatie de gene) asa ca nu e obligatoriu sa il mostenesti exact pe el.

| GulDan explică (pentru Oana92):

Am inteles.dar cum imi dau seama daca mostenesc de la mama ceva?laughing)

| Seba2013 a răspuns:

Ce conteaza daca il ai mic?
Asa de important este?
Trebuie sa fi pozitiv.
Daca il ai jucaus, nu mai este important sa il ai mare.
Si acesta produce placere.

| cristi10grei a răspuns:

Pretenas happy se mosteneste de la tata ca si eu am acesta avere happy este averea mea toata

| Stormtrooper a răspuns:

La 70 de ani sa il ai de un metru 40? Suna bine, dar nu e prea adevarat ceea ce zici tu.