| Bres2134 a întrebat:

Salut! Cand am avut 6 ani am avut o operatie la penis, deoarece nu se decalota bine. Intrebarea este: Imi poate afecta marimea penisului daca am avut operatia aceea?

Acum alta intrebare:
Cand eram mic la 1 an penisul meu era foarte foarte mic prea mic pentru bormal atunci si cred din ce ama auzit ca mi-aa dat ceva pentru marirea lui si acum la 14 ani il am de 18cm. Este prea mare, nu?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nu! Nu este mare. Este cu foarte putin mai mare decat marimea optima: 14-16 cm. Eu aveam un coleg cu penisul mult mai mare si tot si-a gasit sotie.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Apropo! Doua intrebari si amandoua despre penis. Ai grija sa nu devina obsesie!

| Bres2134 explică (pentru Salontanul):

Mai pun aici intrebari cand ma plictisesc odata la o luna cam asa.

| Violleta2022 a răspuns:

Operatia de fimoza de la 6 ani nu are cums a-ti afecteze marimea pensiului, care o mostenesti de la tatal tau.

Evident ca cei 18 cm pe care-i mentioenzi aici siunt din basme, ori masurati de la gaura anusului, fiindca masurarea corecta se face cu o rigla PESTE penis, nu altfel.
Acum masoara din nou PESTE penis de data asta, si vei vedea ca a ramas jumatate, asa-i?

| Bres2134 explică (pentru Violleta2022):

DA! Peste penis. Asa am. Nu masor de la Anus masor de deasuprs penisului cu rigla.

| Violleta2022 a răspuns (pentru Bres2134):

Atunci schimba linia, ca-i rupat de la jumatate!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu mi dau seama daca faci misto parțial au ba.
La prima întrebare răspunsul e că nu îți afectează. Erai prea micuț la 6 ani iar penisul nu începuse să se dezvolte ca la pubertate.

| AbidelecMarius15 a răspuns:

Dami mesaj in privat te rog