| Leo0008 a întrebat:

Mărimea penisului este influențată de inaltime sau de moștenirea genetica?
Adica cei inalti vor avea un penis inalt și cei scunzi un penis scund sau se moștenește de la tata?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Drimmero a răspuns:

Mostenirea genetica e factorul care influenteaza marimea penisului, inaltimea sau numarul kg sunt irelevante aici, au influenta 0.

| andreidmbm a răspuns:

Sunt multi factori care influenteaza marimea penisului. Unul din cei mai importanti factori este cel genetic. Insa marimea aceasta nu este mostenita doar de la unul din parinti. De fapt, aceasta mostenire este influentata de anumiti factori genetici din partea ambilor parinti.

Pe langa facotrii genetici, nivelul hormonal influenteaza in mod direct marimea penisului, fiind influentata de nivelul de hormon masculin pe care il are un barbat.

| Antimanele104 a răspuns:

Nu există nici o legătură dintre aceste lucruri pe care le-ai menționat.
Este fix cum te înzestreasă natura. Poți să fii cu mătărânga de un metru sau de 2 cm, genetica și moștenirea genetică nu au nici un impact asupra acestui lucru.