| NoName23 a întrebat:

Am auzit de la cineva ca este pacat sa te masturbezi (fiind baiat). Este adevarat?

8 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Nu e mare lucru chiar daca Dumnezeu considera ca e un pacat stie ca alte fete si baieti fac sex inainte de 18 ani si e mult mai grav, nu vei ajunge in infern indiferent de cata labaraie faci ci conteaza sa fi sufletist ca sa ai binecuvantarea domnului.

| mona a răspuns:

Daca e sa te iei dupa biblie e pacat dar daca te iei dupa dorintele omului si simti nevoia sa te masturbezi atunci fa-o fara nici o ezitare

| Aleqa a răspuns:

Daca tu simti ca asa e nevoie, si ca tu chiar o simti... Asta e. Trebuie sa o faci.

| dragos9234 a răspuns:

Sa te masturbezi nu este cel mai bun lucru dar daca popa iti spune ca e rau sa te mastrubezi nu inseamna ca trebuie sa nu te masturbezi.

| LegionarulRoman a răspuns:

Da,caci reprezinta ceva impotiva firii(onanie). Deci daca te simti cu musca pe caciula mai bine spovedeste-te.

| Bebbe133 a răspuns:

E pacat si ca fata si ca baiat sa te masturbezi, dar daca o faci. Cand te spovedesti spune si asta, pentru ca daca te spovedesti si ascunzi ceva, iti merge rau dupa spovedanie, eu am patit-o ..Trebuie sa lasi rusinea la o parte serios. Adica na, cum preferi tu.Dar macar daca nu poti renunta sa practici pacatul asta,, macar spovedeste de el. Sper sa tii cont! Funda?:*

| aly1368 a răspuns:

Nu este adevarat. cine ti-a spus te-a mintit. poti s-o faci fara nici o grija daca simti nevoia.

| CuriosityFun a răspuns:

Conteaza, crezi in "Dumnezeu"=e pacat.
Nu crezi in "Dumnezeu"=fa-o daca trebuie.