| eunumberone a întrebat:

Cica am auzit ca daca te masturbezi e pacat si se spune ca faci sex cu necuratul! E adevarat?

Răspuns Câştigător
| Lucică1998 a răspuns:

E păcat sa te mastrbezi da sa nu exageram cu idioțenii de-alea din evul mediu ca faci sex cu diavolul ca suntem si oameni cat de cat deștepți si putem lua o Biblie in mâna si sa vedem cum sta treaba.

31 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Daca palma cuiva poate fi numita/asociata cu un drac atunci inseamna ca marea majoritate a barbatilor au dracul intotdeauna alaturea.Marea majoritate a persoanelor de sex masculin se masturbeaza inca din cele mai vechi timpuri si nimeni nu a fost luat de "dracul". laughing O astfel de formulare este facuta de parinti credinciosi/religiosi pentru niste copii mai saraci cu duhul, adica mai prosti.

| eunumberone explică (pentru corbulalbrosu):

Eu am auzit de la cineva acest lucru...si se zice ca adica te *** singur adica cu dracul..ca nu e bine cica...in fine nu stiu ce sa cred

| mihai69 a răspuns:

Faci sex cu necuratul doar dacă nu te speli pe mâini. Altfel e perfect normal, toată lumea o face, inclusiv ăia care ți-au spus poveștile astea.

| Seba2013 a răspuns (pentru mihai69):

Domul Migai69:
Daca o fata te refuza, asta insemna nu-ul este nu....nu ca de fapt ia ar vrea.
Cam asa ceva faci tu cu argumentul, ca toata lumea o face.
Nu toate lumea o face, religia o condamna.
Deci nu-ul este nu.

| mihai69 a răspuns (pentru Seba2013):

Cine vorbea aici despre fete și refuz?!? Și nu te mai ascunde în spatele argumentului că dacă religia condamnă un lucru, înseamnă automat că nu îl face nimeni! Din păcate pentru voi, statistica nu minte. Despre tine, am însă îndoieli.

| Seba2013 a răspuns (pentru mihai69):

Aha, dovezi ai?
Ma acuzi de masturbare, si tu nici macar nu ma cunosti.
Pe tine a venit cineva sa te controleze, ca pe mine nu?

| mihai69 a răspuns (pentru Seba2013):

De ce îmi pui mereu „în gură" vorbe pe care NU le spun?
Și... de ce ar trebui să vină cineva să mă controleze?!? Dacă mă masturbez? Nu, n-a venit. Și dacă venea, evident că nu m-ar fi găsit cu mâna la locul faptei, că doar nu deschid ușa dacă nu-s îmbrăcat decent. Așadar, dacă la control ar reieși că nu mă masturbez, oare ăsta ar fi adevărul?

| Seba2013 a răspuns (pentru mihai69):

Nu ti-am pus nimic in gura, tu afirmai ca "TOATA LUMEA", adica si eu....intelegi?
Expemplul cu Fata l-am dat sa intelegi cam ce incerci tu sa faci.

Daca nu a venit nimeni, de ce esti atat de categoric in afrimatiile tale?

| Seba2013 a răspuns (pentru Seba2013):

Eu nu am facut nici un control, tu ai facut?

| Emilian65 a răspuns:

Da, asa zice Biblia. Asa ca fereste-te, nu mai face laba.

| doctorandus a răspuns (pentru Emilian65):

Poate ne spui si in ce verset zice asta, ca sa nu murim prosti. Iar daca nu zice nicaieri asa ceva, prostul esti chiar tu.

| eunumberone explică (pentru doctorandus):

Mi-a spus cineva...

| eunumberone explică (pentru doctorandus):

Deci pana la urma e pacat sa faci asta sau nu?

| doctorandus a răspuns (pentru eunumberone):

In pilda cu Onan nu este condamnata masturbarea. In primul rand Onan nu se masturba, ci practica metoda contraceptiva numita coitus interruptus. Mesajul pildei cu Onan este ca daca esti baiat iar fratele tau moare fara urmasi de sex masculin esti obligat sa-i cordesti nevasta (vaduva) pana cand ea concepe si naste un prunc de sex masculin. Practic esti obligat sa faci un copil in numele fratelui tau decedat. Nu stiu cati crestini din ziua de azi respecta aceasta prevedere a Legii lui Dumnezeu (care nu poate minti si nu se poate schimba, deci nici Legea Sa nu se poate schimba, asa cum a recunoscut Isus Hristos la Matei cap. 5). Ca urmare din punct de vedere biblic onanisti sunt acei crestini care nu fac copii in numele fratilor lor decedati.

| doctorandus a răspuns (pentru Emilian65):

Ce hal de decadere religioasa! Au ajuns crestinii sa spuna minciuni sfruntate despre ce scrie-n Biblie. Oameni care nici macar n-au deschis Biblia incearca sa-nvete pe altii ce spune ea.

Răspuns utilizator avertizat
| AlexanderAdrian a răspuns:

As vrea eu sa ma toooot abtin cand aud intrebari de-astea da uneori nu merge.

Apai daca nu te speli pe maini, daaaa, cu necuratu faci sex.

| eunumberone explică (pentru AlexanderAdrian):

Normal ca ma spal, mereu ma spal, imi place sa ma port curat nu murdar

| Seba2013 a răspuns:

Dumnezeu condamna curvia.
Curvia insemna sex in afara casatoriei.

Isus a profundizat acesta porunca, si a spus ca acesta curvie o putem face si in inima noastra.

Ei bine la masturbarea exact lucrul acesta se intampla.

Oricum cei ce recomanda masturbarea, spun ca este necesar ca elimina stresul

Dar in biblie arata ca dorinta carnii, trebuie stapanita.

| kyliejenner a răspuns:

Numai prostii laughing

| Şaptepăcate a răspuns:

E la fel de adevarat ca si aia cu orbitul, nu guma ci pierderea vederii laughing

| Seba2013 a răspuns (pentru Şaptepăcate):

Aiacu orbitul ati spus-o voi.
Stiinta a mintit de-a lungul istoriei, nu cum spune ca a avansat.

| Şaptepăcate a răspuns (pentru Seba2013):

Nu stiinta a spus asta ci biseria, stiinta se bazeaza pe fapte nu basme

| Seba2013 a răspuns (pentru Şaptepăcate):

De cat timp medicina se bazeaza pe dovezi?

| Prezidentul a răspuns (pentru Seba2013):

De cand a aparut.

| Seba2013 a răspuns (pentru Prezidentul):

Ce a aparut?

| Prezidentul a răspuns (pentru Seba2013):

Medicina se bazeaza pe dovezi de cand a aparut.

| Seba2013 a răspuns (pentru Prezidentul):

Asa ar trebui, de cand a aparut, dar treaba este ca medicina se bazeaza pe dovezi doar din 1992.
Oricum asta a aparut sa le spele din rusine, pentru ca lumea deja nu se mai lua dupa ei.

| Dendoris a răspuns:

Daca mana ta este nespalata, da, faci sex cu necuratul.

| AleSmartGirl a răspuns:

Cand vine vorba de placere sexuala, este pacat tot ce faci in afara casatoriei. Oamenii de stiinta spun ca e benefic, religia spune ca e pacat.
E decizia ta ce anume alegi.

| Adriana13Adda a răspuns:

Dati si tu seama ca si dracoatea/sexul e un pacat dar nimeni nu resptcta acest lucru deci nu cred ca e adevarat