| issa_9977 a întrebat:

Am avut contact sexual cu iubitul meu si am facut-o neprotejat, si din greseala a lasat in mine dar foarte putin. ce sa fac? sunt insarcinata? si dupa cat timp stiu acest lucru?

16 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Daca poti ajunge in 24 de ore de la contact la ginecolog, du-te. S-ar putea sa-ti recomande pilula de a doua zi, in ciuda riscurilor (daca ai peste 18 ani).
Nimeni nu stie acum daca esti insarcinata. Poti incepe sa-ti faci teste de sarcina cam la 18 zile de la contactul sexual, dar ca sa fii sigura, trebuie sa faci un test in ziua 21 (obligatoriu din prima urina de dimineata) si apoi sa-l repeti dupa inca 3 zile.

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Am făcut-o neprotejat și a lăsat doar foarte puțin în mine?
Normal că a fost neprotejat dacă a lăsat numai o picătură și tu te mai aflai și la ovulație o sarcină se poate instala! Te joci cu focul.
Să înțeleg că una peste alta prietenul tău aplică metoda coitului întrerupt, ejaculează afară dar acum nu a avut frâna bună!
Un test de sarcină după 7 zile de la contact.
Un sex protejat este și acela care te ferește de boli cu transmitere sexuală (prezervativul, are rol dublu)!
Pa, pa.

| Crisu a răspuns:

Ia un test de sarcina si daca este pozitivi du`te la cinecolog. happysi dupa 2 saptamani iti poti da seama happy

| Zenithf a răspuns:

Si daca vei fi insarcinata ce vei face? Avortul este crima, mai aduceti si voi o jertfa pe altarul lui Baal, cum faceau evreii pe vremuri? Si pentru asta i-a lasat Dumnezeu de au ajuns in robia babiloniana. Vai de noi, ca suntem pe acelasi drum cum au fost aceia.

| Flav a răspuns:

Voi iar va simtiti bine si dupa veniti si bociti pe TPU? Ce nu va e CLAR? Unde nu e cap, vai de picioare!

| Floreenofficial a răspuns:

Cel mai devreme poti afla abia dupa 2 saptamani de la contactul sexual.mai repede de atat nu. sad
probabil ca esti... crying

| TąNyą a răspuns:

După 7 zile, 2 săptămâni de la contacul sexual fă un test de sarcină, chiar 2 de la diferite firme ca să fi mai sigură. Simptomele apar tot la 2 săptămâni.

Există şanse să fi însărcinată, dar şi să nu erai în perioada în care riscul de sarcină era cel mai mare?

http://www.femei-moderne.ro/calendar-fertilitate/

FantaSZy.

| SweetCandy a răspuns:

Daca nu ai trecut 72 de ore poti lua pilula de a doua zi. Daca au trecut, tot ce iti ramane de facut e sa cumperi un test de sarcina si sa vezi.

Multa sanatate!

| shtephie a răspuns:

Este foarte probabil sa fi insarcinatawinking Cn te-a pus sa faci neprotejat?straight face Du-te la medic!

| SalamdePorcpentruTriviaAmuzante a răspuns:

Fa un tes de sarcina dupa 2 saptamani de la contactul sexual
si vezi si simptomele daca sunt aceleasi ca si la sarcina
dar du-te la ginecologwinking

| GyeBaek a răspuns:

Mai bine megi la ginecolog ced ca esti.

| blue-star a răspuns:

Salut!
Simptomele apar tot la 2 saptamani.
Mai bine fa-ti un test de sarcina.Nu e nici scump, e 99, 99 % garantat ca iti spune adevarul despre probabilitatea de a fi/a nu fi insarcinata si e mult mai discret sa iei un test de sarcina decat sa mergi la ginecolog.
Daca totusi vrei sa fi sigura 100% atunci du-te la ginecolog.Acesta va pastra confidentialitatea si iti va spune daca esti sau nu insarcinata.De preferat sa te duci la o femeie, pentru ca e mai usor sa vorbesti cu o femie, decat cu un barbat, nu crezi?winking
Si apropo, nici voi nu folositi prezervativu pentru ca pe el in,, deranjeaza''? Eu nu inteleg de ce nu il folositi? Ati auzit si voi zvonurile cum ca taie din placere si etc si acum credeti in ele?
Sa stiti ca alea-s numai zvonuri si nimic altceva, asa ca data viitoare da fuga la farmacie si ia protectia si gata.Ca la urma urmei tot pentru tine faci asta, nu?
Succes si take care!

| Dan a răspuns:

Mergi la un ginecolog si iti spune el mai mult ce sa faci.Acum este tardiv. Noroc!

| YqLmX a răspuns:

Du-te la ginecolog si vezi ce'ti spune. Daca a lasat in tine poti sa te astepti de la un raspuns pozitivtongue! Daca vrei sa il tii tinel, daca nu avorteaza si grabestete ca nu poti avorta oricand! Baftalaughing

| AdelinaC a răspuns:

Vei afla dupa 9 luni

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dupa 7 zile:d

@alex's style, poate copii aia nu sunt ai lor si sigur nu sunt ai lor. Si daca ar fi care e problema ta? Nu ai ajutat cu nimic.