| Cristina788 a întrebat:

Am avut o aventură de o noapte cu un băiat care l-am cunoscut la petrecere.
El este din alt oraș și nu o să il mai văd.
Menționez că i-am luat numărul de telefon sa mai vorbim.Cum aș putea să am o relație cu el?
Dacă am făcut sex cu el înseamnă ca suntem deja iubiți? Sau cum se numește relația asta de o noapte?

Răspuns Apreciat de Editori
| Octavian81 a răspuns:

Ciao!
Atractia fata de o persoana ce duce la o partida de sex se numeste aventura de o noapte sau one night stand.
Depinde de voi, daca vreti sa mai vorbiti, sa va mai intalniti si sa incercati o relatie la distanta sau doar o relatie cu beneficii, adica doar pentru sex cand va intalniti.
Succes! si placeri maxime.

9 răspunsuri:
| ANONIM3189 a răspuns:

Depinde și de el ce va vrea. Vorbește cu el la telefon și vezi ce vrea de la tine. Iar apoi vei decide.

| mihai69 a răspuns:

Relația asta se cheamă „one night stand". Dar rareori se trece la un nivel superior, de obicei e fix cum îi spune - doar o noapte (fierbinte, frumoasă, memorabilă... dar doar atât). Uneori te mai poate căuta dacă are posibilitatea să repete experiența.
Iubiți sigur nu sunteți, eventual amanți.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hei! Dacă ți-ai dat numărul există o mică șansă să formați un cuplu. L-ai putea suna sau i-ai putea scrie, spunându-i cât de minunată a fost partida de sex cu el, conversația si timpul petrecut împreună. I-ai putea spune că vrei să mai ieșiți și să vă cunoașteți mai bine. Dar e important sa nu va vedeti tot pentru sex, dacă se întâmplă de la sine se "acceptă". Mult succes!

| Anonima163333 a răspuns:

Salut! nu sunteti iubiti daca ati facut sex...tu ai 26 de ani si chiar nu stii ce inseamna o relatie?
Intreaba-l si pe el daca vrea sa fie cu tine si te vei lamuri.Succes!

| Ofiintă a răspuns:

Înseamnă că ați întreținut relații sexuale și atât.
Se numește aventură. Un fel de sex ocazional.

| JayLuckyLuciano a răspuns:

A fost pur si simplu sex la prima vedere, o simpla aventura. E distanta, care face relatia greu de intretinut. Sa fim sinceri, e putin probabil sa tina. Dar daca vrei cu adevarat comunica cu el. Relatie o poti numi atunci cand aveti un timp impreuna in care v-ati demonstrat unul altuia ca va meritati iubirea, prin fapte si momente frumoase.

| corbulalbrosu a răspuns:

Sexul intretinut intr-o noapte cu un necunoscut poate fi catalogata si considerata : O AVENTURA SEXUALA. Insa o astfel de intamplare poate sa genereze o relatie viitoare bazata pe dragoste si iubire, insa numai cazul in care cei doi isi dau seama si constata in timp ca sunt perfect compatibili. Bafta! Succes!

| Donsavas a răspuns:

Se numește aventura. Cum crezi ca poți fi iubita unui necunoscut?
Tu nu l Cunoști, nu stii dacă îl iubești

| cristimihailov a răspuns:

Inseamna ca i-ai scos cepul si asta a fost tot.