| DarkGirl a întrebat:

Am avut o menstruatie pe 8 decembrie apoi mi-a venit pe 26 ianuarie (la 49 zile), pe 8 februarie am avut un incident, s-a scurs sperma din prezervativ si m-a atins in zona vaginului, eram pe 8 februarie in perioada fertila? sad, el spune ca s-a scurs dupa ce m-am dat la o parte dar eu nu prea cred, el cand a terminat a mai continuat putin si ma gandesc sa nu fi iesit sperma sa se fi prelins pe exteriorul prezervativului, exista vreun risc de sarcina? ultimile 3 menstruatii 5 noiembrie, 8 decembrie, 26 ianuarie, 8 fbruarie, incidentu, ce riscuri de sarcina sunt? crying

4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Imposibil de spus daca esti in perioada fertila, fiindca ai niste menstruatii neregulate. Este o situatie foarte grava si stiu ca ea se datoreaza unei boli serioase. In principiu, nu erai in perioada fertila.

| SweetCandy a răspuns:

Exista variante sa fii insarcinata dar si sa nu fii... Asta depinde de ce s-a intamplat, iar noi nu avem de unde sa stim. Daca erai in perioda feritla si a ajuns sperma in vaginul tau, poti sa fi gravida. Eu zic sa faci un test de sarcina si sa te convingi.
Repet depinde foarte mult de locul in care a ajuns sperma.

Multa sanatate!

| Puff9222 a răspuns:

Cum naiba s-a scurs din prezervativ? nu cred ca l-ati folosit corect. data viitoare intereseaza-te, uita-te pe net cum se foloseste, nu mai faceti prostii din astea. riscuri de sarcina imi pare ff rau sa te anunt) dar sunt destul de maricele. ai grija pe viitor, fa un test de sarcina acum sau daca nu e prea tarziu du-te la ginecolog si ia pilula de a 2a zi. mult succes si numai bine!

| SlowLikeSnow a răspuns:

Da se vede ca'ti place viata:-J e a mia intrebare de genul asta care o vad la tine.pff